صدا و سیما/ کارشناس نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در تشریح خواص توت  فرنگی گفت: توت فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات گیاهی است که برای سلامت قلب و کنترل قند خون بسیار موثر هستند.

سلیمانی مهر، کارشناس نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: توت فرنگی عمدتا از ۹۱ درصد آب و ۷.۷ درصد کربوهیدرات تشکیل شده است و فقط میزان بسیار کمی چربی در خود دارد.
وی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ گرم توت فرنگی تازه ۳۲ درصد کالری دارد که برای بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی خون، کاهش استرس، کاهش التهاب و بهبود عملکرد عروقی موثر است و کلسترول بد(LDL) در بدن را کاهش می‌دهد.
این کارشناس نظارت بر مواد غذایی اظهار داشت: مطالعات متعددی انجام شده است تا تاثیرات مصرف توت فرنگی به صورت یخ زده یا خشک را روی افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ یا سندروم متابولیک بسنجند، که بر این اساس پس از ۴ الی ۱۲ هفته مصرف توت فرنگی، افراد شرکت کننده در آزمایش کاهش چشمگیری در چند عامل خطر زا برای بدن از جمله کلسترول LDL، نشانه‌های التهاب، و ذرات اکسید شده LDL را در خود تجربه کردند.
سلیمانی مهر با بیان اینکه توت فرنگی معمولا حساسیت‌زا نیست، افزود: با این وجود توت فرنگی حاوی گواتروژن است که احتمال دارد در عملکرد غده تیروئید در افراد مبتلا به مشکلات تیروئیدی، تداخل ایجاد کند.

چگونه ماندگاری توت فرنگی را بالا ببریم؟
کارشناس نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این محصول پرطرفدار متاسفانه ماندگاری پایینی دارد و خیلی زود فاسد میشود به همین دلیل در زمان خرید، توت فرنگی‌های سالم و با رنگ قرمز روشن و سفت را انتخاب کنید.
وی خاطرنشان کرد: میوه‌های نرم و دارای هر گونه صدمه فیزیکی با نشانه‌های کپک زدگی و لکه‌های سفید نباید خریداری شود، زیرا فساد میوه خیلی سریع به کل توت فرنگی‌ها منتقل می‌شود، همچنین نیازی نیست کل توت فرنگی خریداری شده را بشویید، زیرا ماندگاری آن به شدت کاهش می‌یابد و توت فرنگی باید قبل از مصرف شسته شود.
سلیمانی مهر یادآور شد: برای شست وشو نباید توت فرنگی را در مدت زمان طولانی در آب قرار دهید، زیرا توت فرنگی به دلیل بافت اسفنجی خود مقدار زیادی آب جذب کرده و بافت نامطلوب و نرمی پیدا می‌کند و تردی خود را از دست می‌هد، می‌توانید برای شست وشوی توت فرنگی در چند دقیقه از محلول سرکه(یک پیمانه سرکه و سه پیمانه آب) استفاده کنید.
وی افزود: در زمان قرار دادن توت فرنگی در یخچال آن را در ظرف بزرگ تری به صورت لایه‌ای نازک بچینید و هرگز حجم زیادی از توت فرنگی را روی هم در ظرف عمیقی نگهداری نکنید، زیرا عملاً لایه‌های زیرین خیلی سریع کیفیت خود را از دست می‌دهند، روی توت فرنگی‌ها را با لایه‌ای از پلاستیک بپوشانید یا در ظروف دردار نگهداری کنید. توت فرنگی نشسته در دمای یخچال پنج تا هفت روز و در دمای اتاق فقط یک یا دو روز قابل نگهداری است.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today