ایرنا/ مسئول کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: فوت شدگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری در استان به چهار هزار و ۲۲۳ نفر رسید که بیشترین تعداد مربوط به ارومیه، مرکز استان است.

علی‌احمد آقاپور، مسئول کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند.
وی اضافه کرد: از این تعداد، ۶ نفر در ارومیه، چهار نفر در سلماس، دو نفر در هر یک از شهرستان های مهاباد، شاهین دژ و ماکو و یک نفر در هریک از شهرستان های پیرانشهر، چایپاره، تکاب، خوی، شوط و میاندوآب بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.
مسئول کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین یک هزار و سه نفر در استان به کرونا مبتلا و از این تعداد، نزدیک به ۱۸۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.
آقاپور اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به یک هزار و ۲۸۵ نفر رسید که ۵۴۰ نفر از آنان مشکوک و ۷۴۵ نفر مبتلا به کرونا هستند.
وی گفت: در حال حاضر ۲۵۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بستری بوده و ۶۶ نفر نیز با استفاده از دستگاه ونتیلاتور تنفس می کنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today