ایرنا/ رئیس دادگستری شهرستان عنبرآباد گفت: ثبت ازدواج خارج از دفترخانه تا اطلاع ثانوی در عنبرآباد ممنوع است و دستورات لازم به مراجع انتظامی ابلاغ شده تا از برگزاری هرگونه مراسم و تجمع در سطح شهرستان جلوگیری شود.

ابوذر داوریان، رئیس دادگستری شهرستان عنبرآباد اظهار کرد: بنا بر نظر کارشناسان بهداشت، یکی از مهم‌ترین دلایل وضعیت کنونی و افزایش مبتلایان به بیماری کرونا، برگزاری مراسم جشن و دورهمی و ثبت واقعه ازدواج در خارج از دفاتر رسمی است.
وی افزود: در وضعیت کنونی این گونه اقدامات تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می‌شود و دستگاه قضا با عنایت به اینکه تهدید علیه بهداشت عمومی بحث مجرمانه دارد و با عوامل و دست اندرکاران برخورد جدی خواهد شد.
رئیس دادگستری عنبرآباد بیان کرد: به دفاتر ثبت ازدواج ابلاغ شده که ثبت هرگونه عقد نکاح خارج از دفترخانه ممنوع است و چنانچه بنا هست خطبه عقد جاری شود صرفاً در همان محل دفترخانه با اعضای درجه یک خانواده عروس و داماد انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه دفاتر ثبت ازدواج از این حکم تخطی کنند برخورد و تبعات قانونی خواهد شد و از مردم شهرستان عنبرآباد می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند تا از وضعیت کنونی عبور کنیم.آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar