باشگاه خبرنگاران/ کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: طبق اطلاعات رسیده تاکنون در ۱۸ شهرستان خراسان رضوی بارش باران گزارش شده است و این بارش‌ها تا پایان هفته ادامه دارد.

زهرا آهنگرزاده، کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: بیشترین میزان بارش در روز گذشته تاکنون در سبزوار با ۱۱ میلیمتر گزارش شده و پس از آن در چناران و بردسکن به ترتیب با هشت و پنج میلیمتر ثبت شده است.
وی افزود: بارش باران تا روز چهارشنبه با شدت بیشتری به ویژه در نواحی غربی و مرکزی خراسان رضوی جریان دارد و این بارش‌ها همراه با رعد و برق و افزایش ابرناکی با احتمال آبگرفتگی و ایجاد رواناب و سیلاب به ویژه در نواحی شمالی و غربی خراسان رضوی پیش بینی شده است.
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: در این مدت وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش میدان دید، کاهش کیفیت هوا همراه با احتمال خسارت در نواحی شمالی و جنوبی خراسان رضوی پیش بینی شده است.
آهنگرزاده با اشاره به کاهش چند درجه‌ای دمای هوا امروز در خراسان رضوی بیان کرد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۲۱ درجه سلسیوس پیش بینی شده است که نسبت به دیروز چهار درجه کاهش دارد و در روز‌های آینده میانگین دمای هوا در خراسان رضوی تغییر چندانی ندارد.
وی تصریح کرد: کوهسرخ با کمینه دمای هوای ۱۱ درجه سلسیوس و داورزن با بیشینه دمای هوای ۳۱ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند و بیشترین میزان شدت وزش باد طی این مدت در استان خراسان رضوی در شهرستان سبزوار با سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar