مهر/ فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل گفت: جرایم خشن در شهرستان اردبیل در ۱ سال گذشته در حد صفر بوده است.

عادل منیر، فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل در دیدار با رئیس و اعضای هیئت مدیره اتاق اصناف اردبیل اظهار کرد: در سایه تعامل و همراهی خوب با اتحادیه‌ها و اصناف در شهرستان اردبیل و مشارکت بالای مردم، امنیت پایداری را در شهر اردبیل شاهد هستیم.
وی تصریح کرد: در برقراری امنیت پایدار در یک سال گذشته که ایام پر کار و پر تلاطمی را سپری کردیم مجموعه نیروی انتظامی تلاش و پیگیری‌های جدی انجام داد به طوری که هیچ موردی از جرایم خشن در این شهرستان در یک سال گذشته رخ نداده و همچنان وضعیت سفیدی را در استان اردبیل از لحاظ وقوع جرایم خشن شاهد بودیم.
فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل نقش برجسته نیروی انتظامی را در تولید امنیت و تقویت این جبهه یادآور شد و گفت: در کنار سایر مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی بازدیدها و همچنین رسیدگی به جرایم در حوزه تخلفات صنفی را شاهد بودیم به طوری که با شیوع کرونا وضعیت متفاوتی را در سطح شهرستان در برقراری امنیت و تلاش و مجاهدت مجموعه انتظامی به نظاره نشسته‌ایم.
منیر افزود: استان اردبیل جز سه استان برتر کشور در تأمین و تولید امنیت و پایداری آن است به طوری که در وقوع جرایم نیز در بین ۳۱ استان کشور، آخرین استان محسوب می‌شویم.
وی برخورد با هنجارشکنان و اراذل و اوباش را به عنوان یک اولویت جدی یادآور شد و خاطرنشان کرد: آنهایی که مخل امنیت و آرامش مردم هستند، مورد هدف نیروی انتظام در برخورد و کنترل جدی قرار دارند و با جدیت تمام سعی و تلاشمان بر این است تا به عنوان یک سرباز در خدمت ولایت بتوانیم اهداف و برنامه‌های مجموعه انتظامی را در برقراری امنیت و آرامش بیشتر تأمین کنیم.
منیر به فعالیت اصناف و مجموعه‌های تجاری و پاساژها اشاره کرد و ادامه داد: در مرحله اول انتظار داریم همه این مکان‌ها مجهز به دوربین مدار بسته باشند تا پیشگیری از وقوع جرم اتفاق بیفتد که در این زمینه با همکاری اتحادیه‌ها و اصناف آگاه‌سازی برای فعالان این بخش انجام شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با فعال کردن نگهبان محله و افزایش مراقبت در مجموعه‌های تجاری و همچنین صنفی مختلف، بخش عظیمی از بحران‌ها به ویژه ناهنجاری سرقت به حداقل رسیده به طوری که ما در سال‌های اخیر کمترین آمار سرقت از طلا فروشی‌ها و سایر مجموعه‌های صنفی و تجاری را شاهد بودیم.
منیر همچنین ساماندهی برخی از صنوف و مشاغل فعال در حاشیه شهر به ویژه سمساری‌ها را یادآور شد و بیان کرد: با توجه به اینکه برخی از اموال مسروقه در این مجموعه‌ها خرید و فروش می‌شود، سعی و تلاشمان بر این است تا در سایه مراقبت‌های بیشتر اجازه ندهیم تا عده‌ای سودجو و فرصت‌طلب از شرایط به وجود آمده به نفع خود استفاده کنند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today