صدا و سیما/ استاندار اردبیل گفت: ۱۸هزار ۵۰۰نفر در استان بالای ۸۰سال سن دارند که در روز اول تزریق واکسن کرونا برای این گروه، حدود۲هزارو ۱۰۰ نفر از این افراد واکسینه شدند.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل از تزریق واکسن به گروه‌های هدف از امروز خبر داد و تصریح کرد: ۱۸هزار ۵۰۰نفر در سطح استان بالای ۸۰سال سن دارند و تزریق واکسن پیشگیری از کرونا برای این گروه تزریق می‌شود که در روز اول حدود۲هزارو ۱۰۰ نفر از این افراد واکسینه شدند.
بهنام جو در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس(ع) استان گفت: واکسیناسیون در سطح استان آغاز شده که در مرحله اول واکسیناسیون کادر درمان و شبکه بهداشت در اولویت قرار گرفت و مرحله دوم برای جانبازان با درصد بالا انجام شد ودر حال حاضر نیز افراد بالای ۸۰ سال واکسینه می‌شوند.
استاندار اردبیل اظهار کرد: در مرحله بعدی افراد این واکسن‌ها به افراد ۶۰ تا ۸۰ تزریق خواهد و شبکه بهداشت با افراد غربال شده برای تزریق تماس می‌گیرند و از مردم تقاضا می‌شود تا زمانیکه تماس گرفته نشده به مراکز بهداشتی مراجعه نکنند تا با ارامش کامل این کار تداوم داشته باشد.
این مسئول افزود: تا واکسیناسیون همه گروه‌های هدف و ریشه کنی کامل ویروس کرونا مردم نباید به مسایل پروتکل‌های بهداشتی بی توجه باشند وبا رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده تا قطع زنحیره کامل این ویروس باید سعی کنیم.
استاندار اردبیل همچنین از فرمانداران و مدیران خواست با نظارت بیشتر بر رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی و حمایت از افراد قرنطینه در منازل زمینه تغییر وضعیت کرونا از رنگ قرمز و نارنجی به رنگ زرد و آبی را فراهم کنند.
بهنام جو  اظهار کرد: البته مردم نقش اصلی را در بهبود وضعیت و کاهش بستری‌ها ایفا می‌کنند و بدون رعایت پروتکل بهداشتی از سوی مردم نمی‌توان به نتیجه دلخواه دست یافت.
وی با بیان اینکه اصناف و بازاریان همکاری خوبی با ستاد کرونا داشتند گفت: اصناف بعد از تغییر وضعیت رنگ قرمز به نارنجی در شهرستان‌های اردبیل، گرمی و بیله سوار مغازه‌های خود را باز کردند و با رعایت مسایل بهداشتی به کار خود ادامه می‌دهند و مردم شهرستان‌های مشگین شهر و خلخال نیز با تغییر وضعیت فعالیت‌های اقتصادی خود را انجام خواهند داد.
بهنام جو همچنین از توزیع ۵۰۰۰ مورد کمک مومنانه و ۳۶هزار۵۰۰ پرس غذای گرم بین مردم خبر داد و افزود: این کار با محوریت بسیج و سپاه انجام شده ودر کنار آن ۶۹هزار بسته‌های بهداشتی در هفته گذشته در درب منازل توزیع شده است.
وی ضمن تقدیر از همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی، کادر درمان، نیرو‌های نظامی و بسیج و سپاه با محوریت فرماندار‌ی شهرستان‌ها تصریح کرد: ان‌شاالله به زودی شاهد بهبودی بیماران قرنطینه شده در منازل و بستری بیمارستان‌ها خواهیم بود و ۱۸ هزار نفر در منازل بصورت حضوری و ۲۵ هزار نفر بصورت تلفنی کنترل شده اند.
استاندار اردبیل گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تلاش مجدانه کادر درمان در مراکز بهداشتی و همکاری و همدلی ستاد مدیریت کرونا و همچنین قرارگاه شهید سلیمانی روز به روز وضعیت رو به بهبودی است.
فرمانده قرارگاه طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های شهرستان‌های استان اردبیل از۶۳۳نفر بستری به ۵۴۵ نفر کاهش یافته است.
 
 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today