تسنیم/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی این اداره‌کل، گفت: پیش‌بینی‌ها از تداوم ناپایداری جوی مخاطره‌آمیز در پی فعالیت سامانه بارشی در استان حکایت دارد.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدر هشدار سطح نارنجی شماره چهار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: پیش‌بینی‌ها از تداوم ناپایداری جوی مخاطره‌آمیز در پی فعالیت سامانه بارشی در استان حکایت دارد.
وی با اشاره به اینکه این سامانه از امروز تا روز چهارشنبه در استان فعالیت خواهد داشت، افزود: نوع مخاطره اعلام شده رگبار باران و رعد وبرق، در نواحی مستعد بارش تگرگ و وزش باد شدید لحظه‌‌ای در ساعات بعد از ظهر و شب است.
مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این سامانه اکثر شهرستان‌های استان را متاثر می‌کند، ادامه داد: آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، اصابت صاعقه به ویژه در مناطق مرتفع جنوب استان، احتمال خسارت به محصولات باغی و کشاورزی در اثر رگبار باران و رعد و برق و بارش تگرگ، خسارت در اثر باد شدید و خیزش گرد و خاک مهمترین آثار مخاطره‌آمیز فعالیت این سامانه جوی است.
حیدری خاطرنشان کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد آبگرفتگی معابر عمومی، اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و عدم صعود به ارتفاعات و توقف فعالیت‌های کوهنوردی مهمترین توصیه‌های ما برای کاهش مخاطرات احتمالی است.آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today