ایرنا/ رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: ایستگاه آبچور بجنورد با ثبت ۳۱ میلی متر باران بیشترین میزان بارش استان را در ۲۴ ساعت گذشته داشت که موجب خوشحالی کشاورزان و دامداران این خطه شد.

مهری هاشمی دوین، رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار کرد: بارندگی خوبی در ایستگاه های استان به ثبت رسیده و در این مدت میزان بارش در ینگه قلعه بجنورد ۳۰ میلی متر و در مهمانک شهرستان مانه و سملقان ۲۷ میلی متر گزارش شده است.
وی افزود: میزان بارندگی در بجنورد مرکز استان ۱۱ میلی متر بوده است.
هاشمی دوین با اشاره به کاهش دمای هوای دما گفت: روند کاهشی دمای هوا تا فردا ادامه دارد و مردم استان افت چهار تا ۶ درجه سانتیگرادی را تجربه می کنند. 
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی افزود: در شبانه روز گذشته کوسه در شیروان با کمینه دمای ۱۱ درجه سانتیگراد خنک ترین و اسماعیل آباد در اسفراین با بیشینه دمای ۲۷ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان بوده است.
وی اظهار کرد: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۱۷ و بیشینه آن ۲۳ درجه سانتیگراد بوده است. 
هاشمی دوین افزود: بارندگی ها امروز هم تداوم دارد که شدت آن بیشتر در مرکز و جنوب غرب استان در شهرستان های بجنورد، گرمه و جاجرم، شیروان و اسفراین و جنوب مانه و سملقان است.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: بارندگی تا پایان هفته جاری به صورت پراکنده و خفیف در مناطق مختلف استان پیش بینی شده است.
بر اساس این گزارش سامانه بارشی از روز شنبه استان خراسان شمالی را در برگرفته است که سبب رگبار باران، رعدوبرق و تگرگ شده است.
بارش باران و جاری شدن سیل عصر دیروز منجر به بسته شدن محور سنخواست-جاجرم شد همچینن به بخش کشاورزی شهرستان جاجرم خسارت وارد کرد. 
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه زراعی و باغی دارد که به علت نبود بارش در فروردین ماه امسال حدود ۴۰ هزار هکتار از گستره کشتزارهای دیم استان از بین رفت.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today