ایرنا/ سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز گفت: این استان به علت عدم رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در نوک قله موج چهارم شیوع کووید ۱۹ ثابت مانده است.

دکتر علیرضا سلیمانی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز اظهار کرد: شمار فوتی های روزانه کووید ۱۹ به طور میانگین ۳۰ نفر است و تعداد بستری های روزانه و هفتگی نیز در سطح بالا و ثبت قرار دارد.
وی بیان کرد: میانگین مدت بستری بیماران کووید۱۹ البرز در موج چهارم کرونا نسبت به سه موج قبلی بیشتر شده، به طوری که در موج های اول و دوم میانگین بستری بیماران سه روز و در موج سوم، پنج روز بود اما در موج چهارم  به یک هفته رسیده که سبب شده تا تخت ها دیرتر تخلیه شود.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز گفت: اکنون یک هزار و ۵۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های البرز بستری هستند که ۳۰ درصد آنها یعنی بیش از ۲۰۰ نفر وخیم حال هستند.
سلیمانی اظهار کرد: تراکم جمعیتی، سفرهای نوروزی و در کنار آن رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی سبب شده تا شاهد روند افزایشی ابتلا به کووید ۱۹ طی یک ماه گذشته تاکنون در البرز باشیم.
وی ادامه داد: قرار گرفتن البرز در مسیر تردد مسافران شمال و جنوب کشور سبب شده تا این استان با افزایش میزان ابتلا با کووید ۱۹ مواجه شود.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا البرز گفت: بررسی های آماری نشان می دهد که ۷۰ تا ۸۰ درصد بیماران بدحال کووید ۱۹ در البرز جان خود را از دست می دهند.

هیچ نمونه ابتلای کووید۱۹ هندی در البرز مشاهده نشده است
سلیمانی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر شناسایی و ابتلای ۲ تبعه کشور  هندوستان ساکن البرز به کووید۱۹ بیان کرد: تست کرونای یکی از این افراد منفی بوده اما تست کووید ۱۹ فرد دیگر مثبت است.
وی افزود: نمونه آزمایش این فرد به مراکز تخصصی کشور ارسال شده که نتیجه آن یک هفته زمان می برد و در آن صورت مشخص خواهد شد که به چه نوع ویروسی مبتلا شده است.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز عنوان کرد: تاکنون در مجموع هیچ نمونه ابتلا به کووید ۱۹ هندی در استان البرز شناسایی نشده است.
سلیمانی گفت: وضعیت عمومی تبعه هندی  مبتلا به کووید ۱۹ خوب است و در منزل تحت مراقبت و قرنطینه قرار دارد.
وی در عین حال تاکید کرد: امروز مشکل استان البرز فقط ویروس‌های جهش یافته کرونا نیست بلکه پایین آمدن سطح خودمراقبتی و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی عامل اصلی ماندن استان در نوک قله ابتلا به کووید ۱۹ است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday