باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هشت تبعه هندی که مبتلا به کرونا هستند در مسافرخانه‌ای که اقامت داشتند قرنطینه هستند و اجازه خروج ندارند.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: ۲۱ تبعه هند با پرواز از امارات به شیراز و تهران وارد شده و سپس به بوشهر سفر کرده بودند، این افراد آزمایش منفی کرونای معتبر هم داشتند، اما به محض اینکه بازرسان ما در مسافرخانه‌ای در شهر بوشهر با آن‌ها مواجه شدند از آن‌ها آزمایش سریع کووید گرفته شد که هشت نفر نشان دادند مثبت هستند، پی سی آر انجام دادیم پنج نفر مثبت و سه نفر مشکوک شدند، سپس پی سی آر مجدد کردیم سه نفر دیگر هم مثبت شدند.
وی گفت: از سه نفر از عوامل ایرانی هم که با این‌ افراد در ارتباط بودند آزمایش گرفته شد که آزمایش آن‌ها مثبت شد. از خانواده‌های ایرانیان هم آزمایش گرفته شد که مشکلی نداشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: نمونه این‌ها را به تهران فرستادیم تا نوع ویروس مشخص شود. این افراد در قرنطینه هستند و با فرماندار، دادستان و استاندار هماهنگی شد و به رئیس مسافرخانه ابلاغ شده که تا پایان قرنطینه اجازه خروج ندارند، تحت الحفظ بهداشتی هستند و مایحتاجشان تامین می‌شود و در اختیارشان قرار می‌گیرد.
کشمیری ادامه داد: تبعه‌های هند و پاکستان همیشه به بوشهر می‌آیند، زیرا کار‌های فنی کشتی‌هایی که در بوشهر پهلو می‌گیرند بیشتر به عهده این افراد است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar