فارس/ مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: حمل دام زنده و فرآورده های خامی بدون مجوز دامپزشکی ممنوع است و باید با کسب مجوز از دامپزشکی و رعایت نکات بهداشتی انجام تا سلامت و امنیت غذایی و سلامت جمعیت دامی کشور حفظ شود.

مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کنترل و بررسی مستمر حمل و نقل فرآورده های خام دامی توسط کارشناسان دامپزشکی ضامن سلامت و امنیت غذایی است در همین راستا در سال گذشته نزدیک به 30 هزار تن انواع فرآورده خام دامی به صورت مجاز و تحت نظارت دامپزشکی بین سیستان و بلوچستان و سایر استان های کشور جابه‌جا شده است.
وی افزود: از جمله فعالیت های اصلی و کلیدی دامپزشکی کنترل و نظارت بر حمل بهداشتی و مجاز دام و فرآورده های خام دامی بوده که انجام صحیح آن نیازمند کسب مجوز از دامپزشکی و رعایت نکات بهداشتی است که ضامن سلامت و امنیت غذایی و سلامت جمعیت دامی کشور را به دنبال دارد.
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سال گذشته نزدیک به 30 هزار تن انواع فرآورده خام دامی اعم از آبزیان، گوشت قرمز و گوشت مرغ به صورت مجاز، تحت نظارت دامپزشکی و با رعایت شرایط حمل بهداشتی، بین استان سیستان و بلوچستان و سایر استان های کشور جا به جا شده است.
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: حمل غیر مجاز دام زنده سبب انتقال بیماری در جمعیت دامی و به خطر افتادن سرمایه های دامی کشور می شود و حمل غیر مجاز و بدون رعایت شرایط حمل بهداشتی فرآورده های خام دامی نیز سبب به خطر افتادن سلامت و امنیت غذایی جامعه خواهد شد بنابراین، نیاز است قبل از اقدام به حمل دام زنده و فرآورده های خام دامی با مراجعه به ادارات دامپزشکی از شرایط لازم اطمینان حاصل کرده و اقدام به کسب مجوز حمل بهداشتی کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today