فارس/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تشدید کنترل مبادی ورودی و خروجی استان و نظارت بر تعطیلی اصناف گفت: با توجه به ورود ویروس‌های جهش‌یافته به کشور باید آمادگی ‌لازم برای جلوگیری از ایجاد پیک‌های جدید را داشته باشیم.

جعفر مردانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری صبح امروز در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با تقدیر از همه کادر درمان و همه افرادی که در مبارزه با این ویروس کمک کردند، گفت: با توجه به ورود ویروس جهش‌یافته از سایر کشورها باید آمادگی ‌های لازم را برای جلوگیری از ایجاد پیک جدید گسترش این دسته از ویروس‌ها داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: متاسفانه علی‌رغم ابلاغ تعطیلی بازار، شاهد بازگشایی غیرقانونی حدود 50 درصد از اصناف در استان هستیم که لازم است بازرسی‌ها تشدید و طبق قانون با متخلفان برخورد شود.

فرمانداران باید تیم‌های بازرسی را فعال و بدون مماشات برخوردهای لازم را داشته باشند
وی با بیان اینکه باید میزان بازرسی‌ها افزایش یابد و با جدیت بیشتری دنبال شود، خاطرنشان کرد: با توجه به ۲ رقمی بودن میزان فوتی‌های روزانه استان، فرمانداران باید مجدد تیم‌های بازرسی را فعال کنند و بدون مماشات برخوردهای لازم را با متخلفان داشته باشند.
مردانی با بیان اینکه طبق گزارشات بیش از 60 درصد دلیل گسترش ویروس کرونا در استان مراسمات ترحیم و عروسی است، تاکید کرد: از همه عوامل قضایی و انتظامی خواستاریم در خصوص جلوگیری از برگزاری این دسته مراسمات و کنترل آرامستان‌ها تلاش بیشتری داشته باشند.

کماکان باید از ورود خودروهای غیربومی در مبادی ورودی و خروجی استان جلوگیری شود
وی تصریح کرد: کماکان باید از ورود خودروهای غیربومی در مبادی ورودی و خروجی استان جلوگیری شود و نظارت بر عدم تردد شبانه افزایش یابد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به نزدیکی ایام انتخابات کمیته‌های تخصصی باید شکل بگیرد و برنامه‌ریزی دقیق برای این مسئله انجام شود.
وی تصریح کرد: در خصوص امتحانات دانش‌آموزان نیز تابع ستاد ملی کرونا هستیم و بر اساس تصمیمات ملی در استان اقدام می‌شود.


آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday