فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از بستری ۶۹ مبتلای جدید کرونا طی شبانه‌روز گذشته در مراکز درمانی استان خبر داد.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.
وی افزود: از ۶۹ بیمار بستری‌شده جدید، ۴۱ نفر از اردبیل، ۱۱ نفر از پارس‌آباد، ۶ نفر از مشگین‌شهر، ۲ نفر از گرمی، یک نفر از نمین، یک نفر از کوثر، ۲ نفر از بیله‌سوار و ۵ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی  استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۷۳ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۵۲۳ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۱۷ موردی داشته و از این تعداد ۷۶ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
کاهش روند مراجعه و بستری بیماران کرونایی
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر)، شهرستان‌های اردبیل، گرمی و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر روند مراجعه و بستری بیماران کرونایی کاهش دارد اما این وضعیت کاملا شکننده بوده و با بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌ها ممکن است دوباره شاهد روند صعودی بیماری باشیم.
حبیب‌زاده اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today