باشگاه خبرنگاران/ سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر گفت: میزان اشتغال ایجاد شده در سال گذشته، ۲۱۷ درصد بیشتر از تعهدات بوده است.

مصدق کشاورزی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار کرد: تعهد اشتغال در بخش‌های مختلف اقتصادی دستگاه‌های اجرایی این استان در سال گذشته ۱۵ هزار شغل بود که با وجود تحریم‌ها و شرایط سخت کرونایی با همت مسئولان، کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش تعاونی و خصوصی، ۳۳ هزار و ۲۰۰ شغل ایجاد شد.
وی ادامه داد: این میزان فرصت شغلی، ۲۱۷ درصد بیشتر از تعهد تعیین شده است و از مجموع شغل‌های ایجاد شده پنج هزار مورد به بخش روستایی و عشایری اختصاص دارد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر همچنین به حمایت دولت از مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: طرح ساماندهی و حمایت از کسب و کار‌های خانگی سال ۱۳۹۰ اجرا شده و در دولت تدبیر و امید ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات به یک هزار و ۱۱۷ کسب و کار خانگی در استان پرداخت شده‌است.
کشاورزی عنوان کرد: تلاش شده است با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به نوعی از اشتغال خرد و پایدار پشتیبانی شود.
وی درباره حمایت از واحد‌های آسیب دیده از کرونا در استان بوشهر هم گفت: تاکنون ۷۴ میلیارد تومان اعتبار برای دو هزار و ۷۳۴ طرح پرداخت و از ۶ هزار و ۱۰۰ شغل نیز حمایت شد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar