ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: پسر نوجوان که در منطقه بیر شهرستان ابهر به منظور شنا وارد استخر یکی از باغات شده بود دچار غرق شدگی شده و جان خود را از دست داد.

صفی الله کرامتی، مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان در این رابطه اظهار کرد: متاسفانه این نوجوان که ۱۴ یا ۱۵ ساله بود وارد استخر آب باغ همسایه که دارای درب و حصار نیز می باشد شده و در حین شنا دچار حادثه تلخ غرق شدگی می شود.
وی با بیان اینکه گفته می شود این نوجوان حادثه دیده به فن شنا نیز آشنا بوده است اما این دلیلی برای غرق شدگی نیست، اظهار داشت: افراد به ویژه نوجوانان و جوانان یقین بدانند که شنا در محل های نامطمئن و فاقد ناجی غریق به هیچ وجه جایز نیست.
کرامتی با اشاره به اینکه این استخر به شکل نایلونی بوده است، افزود: خطر غرق شدگی در محل هایی چون سدها، آبگیرها و رودخانه ها، همواره در کمین شناگران است و لازم است علاقه مندان به شنا در مکان های دارای ناجی غریق به این ورزش و تفریح بپردازند.
مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: در محل هایی که ناجی غریق وجود دارد خطر غرق شدگی بسیار پایین است چراکه اگر اتفاقی برای شناگر رخ دهد در این صورت بلافاصله ناجی غریق وارد آب شده و جان حادثه دیده را با بیرون کشیدن از آب نجات می دهد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today