ایسنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه وضعیت اصفهان همچنان قرمز است، گفت: وضعیت بیماری در استان تا حدی کاهش پیدا کرده و به نظر می رسد موج چهارم درحال شکسته شدن است، اما نه با سرعتی که پس از سه هفته اعمال محدودیت انتظار می رفت.

کمال حیدری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه چند هفته سخت در استان پشت سر گذاشتیم و موج چهارم نیز با قدرت بیشتری نسبت به موج های قبلی بروز کرد، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۲۵ هزار بیمار مثبت کووید در استان شناسایی کردیم و متاسفانه چهار هزار و ۵۵۸ نفر را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادیم.
وی از کاهش شدت بیماری در استان خبر داد و گفت: از دوم تا هشتم اردیبهشت تعداد بیماران کووید در استان ۱۴ درصد نسبت به هفته قبل کاهش پیدا کرد و امیدواریم این شرایط ادامه پیدا کند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در آخرین رنگ بندی، ۱۳ شهرستان استان در وضعیت قرمز و ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند، گفت: این درحالی است که در هفته های پیش از این وضعیت همه شهرستان های استان قرمز بود، اما هم اکنون شهرستان های استان، به خصوص آنها که در روزهای اول وضعیت سخت تری داشتند مانند خوانسار و گلپایگان به مرور درحال تغییر وضعیت هستند.
حیدری با اشاره به اینکه وضعیت اصفهان همچنان قرمز است، گفت: اگرچه وضعیت بیماری در استان مقداری کاهش پیدا کرده و همانگونه که وزیر بهداشت اعلام کرد به نظر می رسد موج چهارم درحال شکسته شدن و شرایط درحال نزولی است، اما نه با سرعتی که پس از سه هفته اعمال محدودیت در استان انتظار می رفت.
وی با بیان اینکه در موج چهارم کرونا دو هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان اشغال شد، افزود: موج چهارم موج عجیبی بود که چنانچه تجربه های قبلی را نداشتیم با بحران جدی روبرو می‌شدیم، اما همچنان میزان مراجعه سرپایی و بستری بیماران زیاد است اگرچه شدت آن کمتر شده است.


آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today