صدا و سیما/ رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برپایی مراسم شب‌های قدر در فضاهای مسقف ممنوع است.

محمد باباخانی، رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در شهرهای قرمز و  نارنجی برپایی مراسم شب‌های قدر در فضاهای مسقف مانند مساجد و حسینیه‌ها ممنوع است که در شب نوزدهم رمضان برخی در مشهد این موضوع را رعایت نکردند.
وی افزود: گزارش مساجد و حسینیه‌هایی که در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مشهد مراسم احیاء برگزار کردند به سازمان تبلیغات اسلامی ارسال شده است.
باباخانی گفت: بر طبق دستورالعمل‌ها مراسم شب‌های قدر در مناطق قرمز و نارنجی به لحاظ میزان ابتلا به کرونا در فضای باز برگزار می شود اما در مناطق زرد رنگ در فضای بسته نیز قابل برپایی است.
رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در مشهد ۵۰ نقطه اجازه برگزاری مراسم احیا را در فضای باز دارند که کارشناسان بهداشت محیط بر روند اجرای این مراسم نظارت دارند.
وی افزود: هتل ها و اماکن اقامتی نیز برای مسافرانی که برای انجام امور ضروری به شهرستان های قرمز و نارنجی وارد شده اند خدمات ارائه می کنند.
باباخانی گفت: رعایت فاصله گذاری چهار متر مربع بین ۲ نفر، ممنوعیت توزیع نذورات، برپایی مراسم حداکثر طی ۲ ساعت، ضد عفونی کردن سطوح و استفاده از ماسک از شروط برگزاری مراسم شب های قدر است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar