مهر/ استاندار بوشهر از توسعه زیرساخت‌های حوزه آب در استان خبر داد و گفت: وابستگی آبی بوشهر به استان‌های همجوار کاهش یافت و به ۶۰ درصد رسید.

عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر اظهار کرد: بیش از ۶۵ میلیارد تومان برای اجرای این طرح‌ها هزینه شده است.
وی اضافه کرد: در حالی که در گذشته استان بوشهر در زمینه تأمین آب شرب بیش از ۹۰ درصد به استان‌های همجوار وابستگی داشت، با اجرای طرح‌های متعدد در نقاط مختلف استان، میزان وابستگی به ۶۰ درصد کاهش یافته است.
استاندار بوشهر با اشاره به تأمین آب پایدار روستاهای استان با توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها، خاطرنشان کرد: نخستین آب‌شیرین کن روستایی سال گذشته در بوشهر افتتاح شد که وزارت نیرو و آبفا استان بوشهر تلاش ویژه‌ای در این زمینه داشته‌اند.
وی از ساخت دو طرح آب‌شیرین‌کن جدید در روستاهای استان خبر داد و بیان کرد: این دو طرح هم در دولت دوازدهم تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت تا آب مورد نیاز روستاها تأمین شود.
گراوند به اجرای خط انتقال آب‌شیرین‌کن سیراف- جم اشاره کرد و ادامه داد: از محل ماده ۲۸ و ظرفیت منابع اعتباری بخش بحران ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای خط آبرسانی سیراف- جم تخصیص یافته و ابلاغ شده است.
وی از تأمین آب پایدار ۲۸ روستا با اجرای خط انتقال آب سد باغان به پالایشگاه جم خبر داد و افزود: اجرای این طرح‌ها و اقدام‌ها و تلاش‌های وزارت نیرو در بخش آبرسانی موجب خوشبینی مردم این استان شده‌است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar