فارس/ شرایط نامطلوب کار، نبود تجهیزات و ایمنی در حین کار باعث شده تا هرازچندگاه یکبار شاهد مرگ تلخ کارگران در حین انجام فعالیت باشیم، موضوعی که بنظر می‌رسد زیاد مورد توجه مسوولان ایلامی مربوطه قرار نمی‌گیرد.

طی روزهای اخیر و هم‌زمان با هفته کاروکارگر شاهد فوت یکی از کارگران ساختمانی در شهر ایلام به دلیل سقوط از ساختمان بودیم که واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی به‌دنبال داشت.
این در حالی است که طی ماه‌های گذشته، بروز چنین حوادثی در سطح شهر ایلام افزایش پیدا کرده است و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی از جمله اداره کار و سازمان نظام مهندسی که متولی حقوق کارگری هستند، باید توجه ویژه‌ای به ایمنی محیط کار داشته باشند.

دلیل سقوط کارگر
محبوبه اسدی نیا، رئیس اداره بازرسی اداره کار استان ایلام بیان داشت: کارگر مذکور استاد آرماتوربندی بوده که روز حادثه در ارتفاع شش متری مشغول کار بوده است.
وی با بیان این‌که متأسفانه بی‌احتیاطی این کارگر سبب بروز حادثه شده‌ است، افزود: سیم مفتول‌های که در دست کارگر بوده، متاسفانه پس از برخورد با کابل برق، در مدار الکتریکی قرار گرفته و سبب برق گرفتگی و بروز این حادثه شده است.
رئیس اداره بازرسی اداره کار استان ایلام در پایان با بیان اینکه برق گرفتگی یا سقوط از ساختمان، سبب مرگ بوده، گفت: تا کنون دلیل فوت این کارگر از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده است و پس از اقدامات لازم، نتیجه قطعی اعلام می‌شود.
ایمنی کار از حقوق بنیادی کارگران محسوب می‌شود ولی این‌موضوع سال‌هاست که مورد توجه قرار نمی‌گیرد و بروز حوادث پی‌درپی در سال‌های گذشته گواهی بر افزایش تعداد حوادث ناشی از کار و بی توجهی به این‌مهم است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/