ایرنا/ استاندار زنجان با اشاره به وضعیت پروژه ۲ خطه کردن راه‌آهن زنجان به قزوین گفت: تعلل پیمانکار در اجرای این پروژه به هیچ وجه قابل قبول نیست و در صورت تداوم این روند برخورد لازم انجام می‌گیرد.

فتح الله حقیقی، استاندار زنجان در جلسه توسعه صادرات استان با بیان اینکه در صورت تعلل و کم کاری پیمانکار این پروژه مهم پرونده قضایی تشکیل خواهد شد، اظهار کرد: هم اکنون در شرایط بد اقتصادی و شیوع کرونا قرار داریم و برای پیشبرد پروژه های مختلف باید به صورت عملیاتی وارد شد.
وی با بیان اینکه هر فردی بخواهد در شرایط کنونی ترک فعل کند، به ویژه برای پروژه ای که در سفر رهبری به تصویب رسیده است، پذیرفتی نیست، تأکید کرد: پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین ۲.۵ برابر حجم ورود کالا را افزایش و از طرفی زمان تردد بین زنجان تا تهران را بیش از یک ساعت کاهش می‌دهد.
استاندار زنجان با بیان اینکه پیمانکار این طرح باید پاسخگو باشد، گفت: پیمانکار باید نسبت به شتاب بخشی کارها تلاش کند، این پروژه ۱۰۶ کیلومتر طول راه آهن را تشکیل می دهد و با تحقق این پروژه زمینه تبدیل استان به مرکز لجستیک فراهم خواهد شد و در واقع تحولی شگرف را در این منطقه بوجود می آورد.
حقیقی افزود: هفته آینده با دادستان استان نسبت به بازدید از وضعیت پروژه و روند اجرای کار پیمانکار مبادرت خواهد شد و در صورت بی توجهی باید به قانون پاسخگو باشد، نه تنها پرونده قضایی تشکیل می شود بلکه به شورای امنیت ملی نیز ارسال خواهد شد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today