ایرنا/ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری شخصی در کرمانشاه خبر داد که با افتتاح حساب به نام کودک چهار ساله خود اقدام به ۳۲۰ میلیارد ریال پولشویی کرده بود.

سردار علی اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی کرمانشاه در راستای مبارزه با پولشویی، فرارهای مالیاتی و دیگر جرایم اقتصادی، ضمن هماهنگی با مقام قضایی و همکاری بانک های استان نسبت به کنترل حساب یک سال اخیر افراد زیر ۱۵ سال اقدام کردند.
وی ادامه داد: پلیس امنیت اقتصادی در جریان بازرسی های انجام شده، به حساب کودک چهار ساله ای برخورد کردند که گردش مالی حساب یک سال اخیر وی حدود ۳۲۰ میلیارد ریال بود.
سردار جاویدان تصریح کرد: ماموران در گام بعدی به سراغ افتتاح کننده حساب که پدر کودک بود، رفته و در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد این شخص جهت صادرات کالا از بازارچه های مرزی از حساب پسرش استفاده و برای فرار از پرداخت مالیات آن را به اداره مالیات معرفی نکرده است.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این شخص پس از لو رفتن پولشویی ۳۲۰ میلیارد ریالی خود و با هماهنگی مقام قضایی جهت انجام کارهای مالیاتی به اداره کل مالیاتی استان معرفی شد.
وی در پایان مبارزه با جرایم اقتصادی را از مهمترین برنامه های پلیس کرمانشاه اعلام و بر مبارزه قاطعانه با مجرمان اقتصادی تاکید کرد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today