ایسنا/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه ۶۰ درصد افراد جامعه باید تحت پوشش واکسیناسیون کرونا قرار بگیرند، گفت: تزریق واکسن کرونا در استان خوزستان برای سه میلیون نفر باید در دو نوبت و هر نوبت در مدت یک ماه انجام شود.

سیدمحمد علوی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تشریح کرد: امروز گام پنجم طرح بیماریابی شهید سلیمانی ابلاغ شده است؛ در این گام دو کار بزرگ دیگر به اقدامات قبلی افزوده شده که یکی از این کارها واکسیناسیون و تشدید بیماریابی است.
علوی افزود: برای انجام واکسیناسیون به نیروهای کمکی بسیار فراتر از نیروهایی که تاکنون در اختیار ما قرار گذاشته شده، نیاز داریم. البته این نیروها باید کیفی باشند و نمی‌توان اجازه داد هر کسی کار تزریق واکسن را انجام دهد. به نیروهای بسیجی کارشناس، پرستار و پزشک نیاز داریم.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه ۶۰ درصد افراد جامعه باید تحت پوشش واکسیناسیون کرونا قرار بگیرند، تصریح کرد: تزریق واکسن کرونا در استان خوزستان برای سه میلیون نفر باید در دو نوبت و هر نوبت در مدت یک ماه انجام شود که تقریبا در مدت دو ماه روزانه باید ۱۰۰ هزار مورد تزریق انجام شود. باید توجه کرد که این گفته‌ها بر اساس حساب کاغذی است و در مرحله عملیاتی، کمی متفاوت‌تر است.
وی افزود: اگر هر فردی ۱۲ ساعت به صورت مداوم کار کند و برای هر تزریق چهار دقیقه زمان صرف کند، در هر روز کاری ۱۸۰ یا در نهایت ۲۰۰ تزریق انجام می‌دهد بنابراین در استان خوزستان به حدود ۵۰۰ تیم ثابت و ۳۰۰ تیم سیار نیاز داریم، یعنی حداقل به ۸۰۰ تیم پنج نفره معادل ۴ هزار نفر نیاز داریم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: در این مرحله نمی‌شود یک ارگان نیرو در اختیار ما قرار دهد و یک ارگان این کار را نکند یا ما را سر بدوانند. اگر قرار است روند اینگونه باشد از هم‌اکنون به وزارتخانه اعلام شود که خوزستان نمی‌تواند این کار را انجام دهد. این کار، دیگر شوخی نیست و کار تزریق واکسن است. برای واکسیناسیون به نیرو، خودرو و وسایل حفاظت فردی نیاز داریم.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: در صورتی که قرار باشد نیروهای داوطلب هلال احمر به ما کمک کنند، نباید یک روز کار کنند و یک روز نباشند.
وی همچنین گفت: واکسیناسیون به صورت فازبندی انجام می‌شود و فاز عمومی واکسیناسیون در فصل زمستان انجام خواهد شد.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today