ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از اهدای ۱۵ قلم شیء تاریخی به یگان حفاظت این اداره کل در شهرستان ارزوییه خبر داد.

سیدعلی حسینی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار کرد: این اشیا اهدایی شامل کاسه و ظرف کلریتی، النگو، حلقه و سرپیکان مفرغی، پیاله و ظرف شیشه‌ای می‌شوند که به دوره اسلامی و هزاره سوم پیش از میلاد مسیح برمی‌گردند.
وی تصریح کرد: دو نفر از میراث‌بانان افتخاری به نام‌های مصطفی خدابخش و علی رهبر اشیای مذکور را به صورت داوطلبانه به حوزه حفاظتی شهرستان ارزوییه اهدا کرده‌اند.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت این اداره‌کل با انجام تمهیدات اطلاعاتی و فرهنگ‌سازی بومی و محلی و جلب مشارکت‌های اجتماعی توانسته‌اند در زمینه کشفیات اشیای تاریخی موفقیت‌های خوبی به دست آورند.
وی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با همکاری سازمان‌های مردم نهاد، میراث‌بانان افتخاری و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به صورت شبانه‌روزی از بناهای تاریخی و محوطه‌های باستانی این استان مراقبت و محافظت می‌کنند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar