مهر/ دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم در اعتراض به برگزاری حضوری امتحانات نهایی مقابل اداره کل آموزش و پرورش تجمع کردند.

پیش از ظهر امروز برخی از دانش‌آموزان قزوینی در اعتراض به برگزاری آزمون‌های حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم، مقابل اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان قزوین تجمع کرده و با سر دادن شعار «امتحان حضوری نمی‌خوایم» تلاش کردند اعتراض خود را نسبت به برگزاری امتحانات پایانی این دو پایه به‌صورت حضوری به گوش مسؤولین آموزش‌وپرورش استان برسانند.
روح‌الله مؤمنی، مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان قزوین در رابطه با این موضوع اظهار کرد: برخی دانش‌آموزان در سطح کشور طی روزهای گذشته نسبت به برگزاری آزمون‌های پایانی حضوری در پایه‌های نهم و دوازدهم اعتراضاتی داشتند و سؤالاتی برای این عزیزان و خانواده‌های آنان پیش آمده بود و راجع به تعیین تکلیف این موضوع از طریق مراجع و مسؤولین آموزش‌وپرورش پیگیر پاسخ پرسش‌های خود بودند.
وی ادامه داد: وزارت آموزش‌وپرورش تصمیم‌گیری نهایی در خصوص این موضوع را به ستاد ملی مقابله با کرونا محول کرده است تا آنان در خصوص حضوری یا غیرحضوری بودن آزمون نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم تصمیم‌گیری کنند.
مؤمنی اظهار کرد: مسؤولین استانی آموزش‌وپرورش تنها می‌توانند انتقال‌دهندهٔ پیام دانش‌آموزان به مسؤولین کشوری باشند، زیرا تصمیم‌گیری در رابطه با این موضوع استانی نبوده و بر عهدهٔ مسؤولین کشوری است.
مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان قزوین در ادامه گفت: تا این لحظه تصمیم وزارتخانه بر این است که ارزشیابی پایان سال پایه‌های نهم و دوازدهم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، در سالن‌های با ظرفیت بالا، ضدعفونی مداوم فضا و تب سنجی به‌صورت حضوری باشد.
وی خاطرنشان کرد: وزارت آموزش‌وپرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا در حال مذاکره در رابطه با این موضوع هستند و به‌زودی تصمیم نهایی را اتخاذ کرده و به استان‌ها ابلاغ خواهند کرد.
مؤمنی مطرح کرد: مصوبه‌ای که تا این لحظه به استان‌ها ابلاغ شده این است که امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم در سراسر کشور به دلیل تعیین‌کننده بودن این دو پایه در آیندهٔ تحصیلی دانش‌آموزان، به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد، اما با توجه به اعتراضات روزهای اخیر دانش‌آموزان سراسر کشور، قرار بر این است که جمع‌بندی‌های نهایی توسط وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود و مصوبهٔ آن برای استان‌ها ارسال شود تا در تاریخ‌های مقرر و پس از عید سعید فطر آزمون‌ها برگزار شوند.
مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان قزوین تصریح کرد: امروز نیز تعدادی از دانش‌آموزان قزوینی جهت پیگیری پاسخ پرسش‌های خود در خصوص برگزاری آزمون‌های حضوری به اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان آمدند و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین در میان این دانش‌آموزان عزیز حضور یافت و سوالات آنان را پاسخ داد و به آنان اعلام کرد باید منتظر تصمیم نهایی از سوی وزارتخانه و ستاد ملی مقابله با کرونا باشند.
چندی پیش کمپین ۷۰ هزار نفری دانش‌آموزان جهت لغو امتحانات حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم شکل گرفته بود.
به نظر می‌رسد دانش‌آموزان بیش از آنکه نگران کرونا در برگزاری امتحانات حضوری باشند، نگران این هستند که در کلاس‌های درس مجازی موفق نشده‌اند به درستی دروس را فرا گیرند، زیرا اگر تنها بحث کرونا مطرح باشد، این تجمعات آنان نیز می‌تواند عاملی در شیوع این ویروس باشد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today