فارس/ از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان زنجان، ابتلای ۸۲ هزار و ۶۸۳ نفر به بیماری کووید۱۹ در تست‌های آزمایشگاهی تایید شده، که ابتلای ۵۵۹ نفر از این آمار طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۸ هزار و ۶۶۹ نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۶ هزار و ۹۷۶ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید۱۹ از آغاز شیوع ویروس کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ۷۴ هزار و ۱۴ مورد بوده است که ۵۱۵ مورد از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۸۲ هزار و ۱۴ نفر رسیده است.
در حال حاضر ۶۳۶ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید۱۹ و یا مشکوک بودن بستری هستند که ۴۱ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.
براساس همین گزارش آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید۱۹ و همچنین مشکوک ۲۴ هزار و ۶۵۹ نفر اعلام شده است.
همچنین طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا یک هزار و ۳۶۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند که چهار نفر از این مجموع جزو آمار روزانه بوده است.
ابراز نگرانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از عدم همکاری اصناف
پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مورد فعالیت رده‌های شغلی ۲، ۳ و در سطح شهر تشریح کرد: هرآینه گروه‌های شغلی سطح یک که مجاز به فعالیت هستند پروتکل‌ها را رعایت نکنند و یا سایر گروه‌های شغلی که در شهرهای قرمز مجاز به فعالیت نیستند، فعالیت داشته باشند، خطر بیماری بسیار جدی است.
قزلباش با تاکید بر اینکه اگر مردم همکاری نکنند، امکان اقدام لازم و محدودیت‌هایی که تاثیرگذار باشد و روند بیماری را به سرعت پایین بیاورد، نخواهیم داشت و چنانچه مشاغل مختلف رعایت پروتکل‌ها را نداشته باشند، بازهم شاهد شرایط سخت و بدتری نسبت به قبل خواهیم بود.
وی در پاسخ به سوالی درخصوص کمبود داروی کرونا در استان، گفت: باتوجه به پیگیری‌های صورت گرفته، دچار کمبود دارو در استان نشدیم.


 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today