راه دانا/ فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از برخورد قاطع مرزبانان با هر نوع اقدام غیرقانونی در مناطق مرزی خبر داد و گفت: ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در مرز سراوان کشف شد.

سردار محمد ملاشاهی، فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران هنگ مرزی سراوان، پس از یک هفته اقدامات اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان مواد مخدر برای ورود به خاک کشور در منطقه ارتفاعات سیاهانی(انارک) در حوزه گروهان مرزی اسفندک دست یافتند که در این راستا برنامه‌ریزی و تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.
وی افزود: مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله مواد مخدر به عمق کشور مشخص شد و مرزداران هنگ مرزی سراوان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای کمین، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و توانستند محموله مواد مخدر را کشف کنند.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان که توان رویارویی نداشتند، با مخفی کردن محموله مواد مخدر در داخل درختچه‌ها از محل متواری شدند.
ملاشاهی با اشاره به برخورد قاطع مرزبانان با هر نوع اقدام غیرقانونی در مناطق مرزی به خصوص قاچاق سازمان یافته مواد مخدر، افزود: مرزبانان در پاکسازی منطقه موفق شدند، مقدار ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کنند.
وی خاطرنشان کرد: شناسایی برای دستگیری متهمان پرونده به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today