شهر بیست/ جدیدترین آمار بیماران کرونایی قم در حالی اعلام شد که تعداد جان‌باختگان دورقمی شد و به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، با وجود اینکه در روز‌های گذشته شاهد کاهش پلکانی میزان بستری‌ها بودیم، متأسفانه این میزان در شب‌های گذشته افزایش یافت.

محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به پذیرش ۱۲۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در اورژانس مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا اظهار کرد: ۷۸ نفر از این افراد در بخش‌های درمانی بیمارستان‌های قم بستری شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه ۹۳ نفر از کسانی که در روزهای گذشته بستری بودند مرخص شده‌اند، افزود: در حال حاضر ۵۳۶ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند که حال ۱۰۶ نفر از آن‌ها وخیم است.
وی ادامه داد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ بیمار از بیماران کرونایی جان خود را از دست داده‌اند.
قدیر تعداد تست‌های گرفته شده کرونا را ۱۴۶۰ مورد عنوان کرد و گفت: نتیجه ۳۲۴ تست در استان، مثبت بوده و ۶۳۳ واکسن نیز به افراد تزریق شده است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در قم گفت: واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال تا ۱۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد و سالمندان قمی می‌توانند خدمات رایگان واکسیناسیون را دریافت کنند.
وی تصریح کرد: مراحل تزریق گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ و زیر ۷۵ سال نیز در زمان مشخص اعلام می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف از ابتدای واکسیناسیون در قم تزریق شده و تاکنون ۱۲ هزار نفر در استان دوز اول واکسن کرونا و ۳ هزار نفر هم دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در روز‌های گذشته شاهد کاهش پلکانی میزان بستری‌ها بودیم متأسفانه این میزان در شب‌های گذشته افزایش یافت.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday