میزان/ شرایط نامساعد مالی کارخانه ماشین‌سازی باعث شد مسئولان این باشگاه به مرور تصمیم به لغو تمام فعالیت‌های ورزشی خود بگیرند.

در تعطیلات عید نوروز بود که خبری مبنی بر تعطیلی تیم فوتبال ماشین‌سازی نیز شنیده می‌شد. قرار بود در این بین برخی مسئولین استانی همکاری‌های لازم را داشته باشند و شرایط مناسب برای ادامه فعالیت این تیم را فراهم کند، اما از آنجا که وعده‌ها عملی نشد مسئولان این باشگاه ابلاغیه مبنی بر تعطیلی همه فعالیت‌های ورزشی خود صادر کردند. از این‌رو مسئولان مربوطه در تماس با عوامل تیم ماشین سازی از آنها خواستند تمام تمرینات را تعطیل و ادامه فعالیت این باشگاه‌ها را ملغا بدانند.
گویا در همان تعطیلات که این خبر منتشر شد مسئولان شهری قول دادند این پول به حساب باشگاه واریز کنند و چون رقمی واریز نشد و ماشین‌سازی هم مشکلات مالی داشت، مدیران این باشگاه در نهایت این تصمیم را گرفتند.
اصل ماجرا مربوط به دو میلیارد پول است که قرار بود شهرداری به باشگاه ماشین‌سازی پرداخت کند، قول این پرداختی از سال ۹۶ داده شده بود. در همان زمان حدود ۲۰۰ میلیون تومان پول به باشگاه ماشین‌سازی پرداخت شد و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از آن باقی مانده بود.
پیش‌بینی می‌شود با توجه به وعده‌های مسئولان این یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ پرداخت شود که با محقق نشدن این وعده مسئولان باشگاه ماشین‌سازی تصمیم به لغو فعالیت‌های ورزشی خود از جمله تیم فوتبال ماشین‌سازی گرفتند.
این در حالی است که تنها ۱۰ هفته به پایان لیگ برتر باقی مانده و در صورتی که این تیم فوتبال از مسابقات رسمی کنار بکشد، برنامه بازی‌های لیگ برتر را تحت تاثیر قرار داده و جدول دست خوش تغییراتی خواهد کرد. بدین ترتیب از این پس از فعالیت‌های این تیم بر عهده هیئت فوتبال خواهد بود.
در همین خصوص دقایقی پیش جلسه فوق‌العاده در هیئت فوتبال استان تشکیل شده تا در خصوص اتفاقات اخیر تصمیم‌گیری شود.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today