ایرنا/ رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان شمالی گفت: ۸۵ داوطلب که در مرحله اول صلاحیتشان در هیأت‌های نظارت و اجرایی رد شده بود؛ درخواست بررسی مجدد صلاحیتشان را به هیأت‌های نظارت استانی ارائه دادند.

علی جدی، رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان شمالی اظهار کرد: هیات های نظارت استانی براساس مستندات ارائه شده از سوی داوطلبان، طبق قانون صلاحیت آن‌ها را یک بار دیگر مورد بررسی قرار خواهند داد.
وی اضافه کرد: هیات های نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خراسان شمالی از ۱۲ اردیبهشت با پایان یافتن مهلت قانونی دریافت اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده(عدم احراز)، کار بررسی صلاحیت این داوطلبان را شروع کرد.
رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان شمالی بیان کرد: هیأت‌های نظارت استانی طبق قانون با دقت و وسواس بیشتر نسبت به دوره اول بررسی صلاحیت داوطلبان را برای احقاق حق آنها انجام خواهند داد و اگر اشتباهی در تایید صلاحیت‌ها وجود داشت و یا مدارکی ناقص بود، بررسی و اصلاح خواهد شد.
جدی هر گونه لحاظ شدن سلایق سیاسی در تایید و یا رد صلاحیت داوطلبان را رد کرد و اضافه کرد: هیات نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری بدون توجه به سلایق سیاسی افراد و صرفا براساس مدارک قانونی نسبت به رد و یا تایید صلاحیت ها اقدام می کند.
وی گفت: در مجموع صلاحیت ۸۲ درصد از داوطلبان شورای اسلامی شهرهای این استان در هیات های نظارت مورد تایید قرار گرفت به‌طوری که از ۷۰۲ داوطلب انتخابات شورای اسلامی در ۲۴ شهر استان خراسان شمالی صلاحیت ۵۷۴ نفر در هیات‌های اجرایی و نظارت تایید شد.
رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان شمالی اضافه کرد: صلاحیت ۹۷ داوطلب شورای اسلامی شهر در هیات‌های نظارت و اجرایی این استان به تایید نرسید که سهم هیأت‌های نظارت ۵۴ و اجرایی ۴۳ نفر است.
جدی تعداد داوطلبانی شورای اسلامی شهر که تاکنون از ادامه رقابت های انتخاباتی انصراف دادند را در این استان ۳۱ نفر اعلام کرد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today