تسنیم/ مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی روز گذشته در پستی که در یکی از صفحات اینستاگرامی منتشر شد٬ از سمت خود استعفا داد و پس از آن گمانه‌ زنی‌ها در این باره آغاز شد.

روز گذشته خبر استعفای حبیب یزدان‌پناه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی و شایعات پس از آن به خبر اصلی رسانه‌های و کانال‌های خبری استان تبدیل شد.
یزدان‌پناه که از سه سال گذشته تا کنون از آموزش و پرورش به میراث فرهنگی نقل مکان کرده بود، از مدیران مورد حمایت استاندار خراسان شمالی بود و در جریان احیاء بافت تاریخی عمارت مفخم که موافقان و مخالفان زیادی داشت، مقابل مخالفان ایستاد و در برخی موارد٬ با ادبیات تند از خجالت آنان درآمد، حالا یکباره و پس از فروکش کردن شایعات درباره برکناری و برخی تخلفات او، از سمتش استعفا داد.
با این حال استاندار خراسان شمالی ضمن تایید تلویحی وجود برخی ایرادات و تخلفات در این مجموعه، اظهار کرد: علت دقیق استعفای یزدان پناه را نمی‌دانم ولی او در دیداری کوتاه با من، برخی از ابهامات را مطرح و از خودش دفاع کرد.
وی افزود: پرونده‌ای که مطرح می‌شود باید در مراجع مربوطه طرح شود تا به نتیجه برسد، در استان نیز نگاه ما نگاه حاکمیتی است و این جا هم نگاه بر این است که اگر خطایی صورت گرفته حتما بررسی شود، امروز با دادستان صحبت کردم که وضعیت میراث فرهنگی خراسان شمالی تعیین تکلیف شود.
استاندار با اشاره به وضعیت مدیر ورزش و جوانان بجنورد هم که روز گذشته استعفا داده بود، گفت: با توجه به وضعیت مشابه که در ورزش و جوانان وجود داشته و تخلفاتی صورت گرفته، در ادامه همان پرونده، اقداماتی انجام شد و مدیر سابق برکنار شده است.
در روزهای پایانی سال 1399 کشف پرونده تخلفات مالی در ورزش و جوانان استان، منجر به برکناری مدیرکل این مجموعه شد و اینک برخی شایعات حاکی از وجود تخلفات مالی در میراث فرهنگی خراسان شمالی است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today