تسنیم/ استاندار خراسان شمالی در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه گفت: اگر رشادت‌های نیروی قدس سپاه و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نبود، هیچ توفیقی در سیاست خارجی کسب نمی‌کردیم.

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی با اشاره به انتشار فایل صوتی وزیر امورخارجه و برخی اظهارات وی نسبت به سردار سرافراز سپاه مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب، هر جا توفیقی کسب شده، ردپای مجاهدت شهدای سپاه و رزمندگان جبهه مقاومت به خوبی دیده می‌شود.
وی افزود: با تمام وجود اعتقاد دارم که از ابتدای انقلاب و در همه رفع فتنه‌ها، می‌توان ردپای شریف‌ترین فرزندان این سرزمین را دید، هر جا کرامتی به ایران اسلامی داده شده، رد پای شهدایی هم‌چون حاج قاسم دیده می‌شود، نگاه انقلابی و جهادی همه جا افتخار آفریده است.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایران اسلامی و تلاش سپاه به ویژه سپاه قدس در شکستن حصر تحریم‌ها، گفت: اگر وجهه بین المللی سپاه در میدان مقاومت نبود و اگر سپاه به عرصه بین‌المللی ورود نداشت، نمی‌توانسیتم پای مذاکره با قدرت‌های بزرگ بنشینیم، امروز ایران عزیز یکی از پایه‌های ثابت مذاکره درباره موضوعات مهم جهانی و منطقه‌ای است.
شجاعی ادامه داد: اعمال قدرت ایران در منطقه، فقط و فقط به برکت نیروی قدس است، اگر حاج قاسم نبود و رشادت‌های سپاه نبود٬ امروز در عرصه مذاکره نمی‌توانستیم دست بالا را داشته باشیم، آن‌ها مانند یک حصار برای وزارت خارجه بودند.
وی افزود: سپاه قدس هم‌چون یک سایه برای وزارت خارجه بود و نگذاشت قدرت دیپلماسی کشور و غرور ملی خدشه دار شود، نتیجه آن توفیقات نظام در عرصه بین‌المللی و جهانی است، اگر امروز دنیا می خواهد با ایران مذاکره کند به همین دلیل است و منشأ آن وجود حاج قاسم عزیز است.
استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: همان‌طور که رهبری فرمودند٬ وزارت خارجه مجری سیاست‌های کلی نظام است و این برای همه وزارت‌خانه‌ها هم صادق است، اگر وزارت خارجه می‌خواهد کارنامه ارائه دهد، بدون توجه به نقش حاج قاسم، هیچ کارنامه‌ای نداشت.

 
 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today