ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارندگی‌های شدید شبانه روز گذشته خسارت های مالی در مناطق شمال و شرق این استان به بار آورد.

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار کرد: این بارندگی‌ها از جبهه دریای سیاه شروع شد و کل استان و به ویژه نیمه شمالی و شرقی در مناطق کاشان، نطنز، اردستان، نایین و در شرق اصفهان در مناطق جرقویه و خور و بیانک را در برگرفت.
وی اضافه کرد: در مجموع تاکنون به ۴۵ دستگاه خودرو در این مناطق امدادرسانی شده و تخلیه آب بیش از ۲۷ مورد واحد مسکونی و تجاری و معابر روستایی نیز توسط ۳۲ تیم امدادرسانی صورت گرفته است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: بر اثر این بارندگی‌ها خساراتی به معابر روستایی، جاده‌های ارتباطی، هفت دهنه پل و پنج رشته قنات در این شهرستانها وارد شده است.
وی با اشاره به اینکه این بارندگی از روز گذشته آغاز و تا عصر امروز ادامه دارد، یادآور شد: دمای هوا در این مدت پنج درجه کاهش یافته است.
شیشه‌فروش تصریح کرد: اکنون در منطقه خور و شرق اصفهان همچنان بارش ها ادامه دارد و تیم های مدیریت بحران در این منطقه در حالت آماده‌باش هستند.

محور خور به جندق مسدود است
وی تصریح کرد: به طور موقت محور خور به جندق و برعکس به علت شدت بارش ها مسدود اعلام شد و بارش های فوق باعث سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در بخش های جرقویه، زواره، بخش مرکزی نطنز و نیز مناطق فرخی ، چاهملک، بیاضه، هفتومان و شهر خور و بیابانک شده است.

بیشترین بارندگی در روستای بیاضه خور و بیابانک
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، بیشترین میزان بارش ها را در روستای بیاضه خور و بیابانک با ۴۳ میلیمتر اعلام و اضافه کرد: از شبانه روز گذشته تاکنون در میمه ۵.۹ میلیمتر، در ابیانه ۱۸ و در نطنز ۱۲ میلیمتر و بادرود هشت میلیمتر بارش گزارش شده است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today