ایرنا/ رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از بعد از ظهر چهارشنبه تا عصر شنبه هفته بعد رگبار باران در این استان شدت می‌گیرد.

محمد امیدفر، ییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی تمامی نواحی استان را فرا می گیرد، اظهار کرد: این سامانه همچنین موجب آذرخش، افزایش ابر، وزش باد ملایم تا گاهی نسبتا شدید، بروز تندبادهای لحظه ای و کاهش نسبی دما در سطح استان می شود.
وی افزود: در پی نفوذ این سامانه، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و در نواحی مستعد بارش تگرگ و بروز خسارت به محصولات باغی و کشاورزی وجود دارد.
رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی به مسافران و رانندگان توصیه کرد که از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی خودداری کرده و از کشاورزان خواست به توصیه های کارشناسان جهادکشاورزی استان توجه کنند.
امیدفر، ادامه داد: در زمان کنونی(۱۴و ۱۵ دقیقه) جلفا با ۲۷ و هریس با ۱۸ درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۲۱ درجه سانتی گراد بالای صفر و دارای آسمانی تا قسمتی ابری است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today