باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ۳۹ نفر دیگر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا و ۲۳۸ نفر از مبتلایان در بیمارستان بستری شدند.

جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از شناسایی هزار و ۳۹ بیمار مبتلای جدید به ‏کرونا ‏در آذربایجان غربی خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۲۳۸ نفر در مراکز درمانی استان ‏بستری شدند‎.
وی تعداد بیماران کرونایی بستری شده در استان را یک هزار و ۳۰۸ نفر اعلام کرد و افزود: از کل ‏بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی، ۷۶۵ نفر ‏مبتلای ‏قطعی و  ۵۴۳ نفر مشکوک بودند‎.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طبق ‏آخرین ‏آمار، ۲۴۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری شده اند و، ۵۵ ‏نفر نیز تحت ونتیلاتور یا دستگاه تنفس مصنوعی قرار دارند‎. ‎
آقازاده با اشاره به اینکه ۱۶ نفر از مردم استان آذربایجان غربی شامل پنج نفر در ارومیه، دو نفر در بوکان، یک نفر در تکاب، پنج نفر در خوی،  یک نفر در ماکو، یک نفر در میاندوآب، یک نفر نقده به علت ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند، افزود: کل فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به چهار هزار و  ۲۶۰ نفر رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: ‏در شبانه روز گذشته از سه هزار و ۸۶۸ نفر تست کرونا دریافت شده است که در یک هزار و ۳۹ نفر ‏از این تعداد نتیجه مثبت بوده است‎.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today