ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۹ آسیب دیده در قالب ۲۸ خانوار در پنج شهرستان طی چند روز اخیر بارندگی و سیل در این استان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر امدادرسانی شدند.

علیرضا میربهاءالدین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اظهار کرد: براساس اعلام ستاد مدیریت بحران و هشدار هواشناسی، تمامی کارکنان و دستگاه‌های خودرویی و امداد و نجات شعب جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان به حالت آماده باش در آمدند. 
وی ادامه داد: آمادگی لازم برای حضور و خدمات رسانی به آسیب دیدگان احتمالی حوادث در بخش‌های مختلف این جمعیت با بهره‌گیری از تجهیزات سبک، نیمه سنگین و سنگین امداد و نجات، و خودروهای سبک و سنگین وجود دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: در این بارش‌ها ۹ روستا در پنج شهرستان فنوج و ایرانشهر، نیکشهر، سرباز و خاش درگیر سیلاب و آبگرفتگی شدند.
وی ادامه داد: در مناطق گرفتار در سیلاب ۷۹ نفر نیز در چادرهای امدادی این جمعیت اسکان اضطراری داده شدند.
میربهاءالدین افزود: همچنین ۱۸ دستگاه چادر امدادی، ۳۴ تخته موکت، ۸۲ تخته پتو و ۲۴ کیلوگرم نایلون سنگری و اقلام معیشتی مورد نیاز از قبیل ۲۵ کیلوگرم برنج، ۷۲ بسته حبوبات، ۱۵ قوطی روغن، ۱۱ کیلوگرم چای و هفت شعله والور در بین خانواده‌های آسیب دیده در این مدت توزیع شده است.
وی تصریح کرد: در این زمینه ۱۷ تیم  عملیاتی به تعداد ۸۶ نفر نجاتگر با به کارگیری ۱۷ دستگاه خودرو به آسیب دیدگان امدادرسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر در تمامی شهرستان‌های استان تا خروج سامانه بارشی از استان در آماده باش کامل قرار دارند تا در صورت نیاز به مردم آسیب دیده ارائه خدمات کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today