فارس/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: مطابق آگهی انجام شده برای آزادسازی سهام عدالت، جلسه مجمع عمومی صاحبان سهام عدالت در استان اردبیل روز یکشنبه 19 اردیبهشت‌ماه به روش الکترونیکی برگزار خواهد شد.

ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در این رابطه اظهار کرد: انتخاب اعضای هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت و قرار گرفتن افراد قوی و توانمند در رأس این شرکت‌ها، ظرفیت بسیار خوبی در استان اردبیل ایجاد خواهد کرد.
وی افزود: مطابق آگهی انجام شده برای آزادسازی سهام عدالت، جلسه مجمع عمومی صاحبان سهام عدالت در استان اردبیل ساعت ۱۰ روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه به روش الکترونیکی در آدرس تارنمای dima.csdiran.ir برگزار خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ادامه داد: تعداد مشمولان سهام عدالت در استان اردبیل بالغ بر ۹۸۱ هزار نفر است که ۴۷۰ هزار نفر آن‌ها مدیریت و مالکیت مستقیم را انتخاب کرده‌اند و مابقی یعنی ۵۱۱ هزار نفر با انتخاب و یا به‌صورت پیش‌فرض به روش غیرمستقیم باقی مانده‌اند که در صورت ثبت‌نام در سامانه سجام واجد شرایط حضور در انتخابات برای رأی دادن خواهند بود.
عزیزی بیان کرد: هم‌اکنون به‌صورت میانگین بیش از ۶۲ درصد از سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در استان سجامی شده‌اند و ۶۶ نفر برای کاندیداتوری انتخابات هیأت‌ مدیره ثبت‌نام کرده‌اند.
وی تصریح کرد: با توجه به بالا بودن تعداد سهامداران غیرمستقیم در استان اردبیل در حدود ۵۱۱ هزار نفر با بیش از ۶۳۲۰ میلیارد تومان دارایی و سرمایه، از محل سودآوری این شرکت‌ها دارایی‌های جدید ایجاد و در پروژه‌های توسعه‌ای استان سرمایه‌گذاری می‌شود.
انتخابات شرکت‌ها چه زمانی به دور بعدی موکول می‌شود؟
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: طبق ماده ۸۷ قانون تجارت، حد نصاب تشکیل جلسات مجمع عمومی در دعوت و آگهی اول با حضور دارندگان نصف به‌علاوه یک سهام قانونی خواهد بود.
عزیزی افزود: چنان‌چه در این نوبت تعداد شرکت‌کنندگان به حد نصاب نرسد، انتخابات به دور بعدی موکول می‌شود و در دعوت دوم با حضور هر تعداد از صاحبان سهام دارای حق رأی انتخابات اعضای هیأت مدیره، قانونی خواهد بود. 
وی بیان کرد: قرار بود مجامع عمومی این شرکت‌ها در ۲۰ اسفندماه سال ۱۳۹۹ برای انتخاب اعضای هیأت مدیره برگزار شود که به‌دلیل استعلام شرایط عمومی و همچنین احراز شرایط تخصصی و حرفه‌ای برخی از کاندیداها، برگزاری انتخابات به تعویق افتاد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today