اقتصاد ایران/ رئیس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: ۱۰ مورد بیمار کرونایی هیبرید هندی- کالیفرنیایی در شهرستان شوط شناسایی شد.

علی احمد آقاپور، رئیس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی با بیان اینکه در استان آذربایجان غربی در مجموعه‌ای که توسط کارگران هندی اداره می‌شد حداقل ۱۰ مورد جدید پیدا شده است، اظهار کرد: در حال حاضر تست و آزمایشات لازم از کارگران این کارخانه انجام شده و بیماران شناسایی شده در قرنطینه قرار دارند.
وی با بیان اینکه هفته گذشته تست‌های لازم از کارگران این کارخانه انجام و از شناسایی مورد جدید خبر داده شده بود، ابراز کرد: نتیجه آزمایشات مشخص کرد این بیماران به نوع کرونای هیبرید هندی- کالیفرنیایی مبتلا هستند.
آقاپور با اشاره به اینکه کارکنان این کارخانه در مدت ۱۴ روز قرنطینه، مورد آزمایشات و تست‌های بالینی و pcr قرار می‌گیرند، گفت: به غیر از این کارگران مورد دیگری از کرونای هندی مشاهده نشده و تلاش می‌شود زمینه جلوگیری از شیوع این ویروس در استان گرفته شود.
وی با اشاره به بستری شدن ۲۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی، افزود: ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان طی۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده است که از این تعداد ۲۴۴ نفر بستری شدند.
آقاپور اضافه کرد: هم اکنون از یک هزار و ۳۹۰ بیمار، ۲۴۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۵۵ بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.
رئیس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی با بیان اینکه ارومیه با ۹۸، خوی با ۳۷ و میاندوآب با ۲۵ بیمار جدید بیشترین تعداد بستری را در استان داشتند، ادامه داد: با فوت ۱۳ بیمار مبتلای دیگر، مجموع قربانیان کرونا در آذربایجان غربی به چهار هزار و ۲۷۳ نفر رسید.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today