باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، دو هزار و ۷۵۱ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان ۴۸۵ نفر است.  
وی با تفکیک کردن موارد مثبتی که هم اکنون در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بستری هستند، افزود: ۲۸۶ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۵۹ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۷۰ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۶۱ نفر مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان و ۹ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم است.
شفیعی تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۱۹ هزار و ۳۹۲ مورد اعلام کرده است.  
وی با اشاره به اینکه ۵۵ مورد جدید طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده اند، تصریح کرد: از این تعداد، ۲۸ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱۴ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، هفت مورد از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان، سه مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و سه مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: همچنین طی مدت یاد شده، پنج نفر در سنین ۲۵، ۶۴، ۷۷، ۸۶ و ۸۸ در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در استان کرمان جان خود را از دست داده اند که سه نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و یک نفر از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان بوده است.
شفیعی افزود: در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان دو هزار و ۷۵۱ نفر در اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.  

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar