عصر ایران/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تصویب ۷ منطقه آزاد جدید در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.
 
حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تصویب هفت منطقه آزاد جدید در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و اظهار کرد: این مناطق آزاد شامل استان‌ گلستان(اینچه‌برون)، ایلام(مهران)، اردبیل(اردبیل)، سیستان و بلوچستان(سیستان)، کردستان(بانهـ مریوان)، بوشهر(بوشهر)، کرمانشاه(قصر شیرین) هستند.
وی افزود: پرونده هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی در استان‌های گلستان(اینچه‌برون)، ایلام(مهران)، اردبیل(اردبیل)، سیستان و بلوچستان(سیستان)، کردستان(بانهـ مریوان)، هرمزگان(جاسک)، بوشهر(بوشهر)، کرمانشاه(قصر شیرین) در جلسه امروز مجمع بررسی شد که به غیر از منطقه جاسک در استان هرمزگان، با تاسیس هفت منطقه آزاد جدید موافقت شد و مجمع آن را مصوب کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای احداث منطقه آزاد اردبیل، مجلس چهار نقطه را در نظر گرفته بود که مجمع با تاسیس منطقه آزاد در یک نقطه آن هم با انتخاب دولت خبر داد.
مصباحی مقدم افزود: در تصویب مناطق آزاد جدید همه ملاحظات مربوط، رعایت و ضعف‌های مناطق آزاد قبلی اصلاح شد ضمن اینکه قانون مناطق آزاد نیز در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.
وی افزود: همه زمین‌هایی که در محدوده منطقه آزاد در نظر گرفته شده دولتی است، بنابراین شایعه شکل گیری بورس بازی زمین هم رد می شود.