ایرنا/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان کمتر از ۵۰ درصد است که باید برای بهبود وضعیت شیوع کرونا، این رقم به میزان بسیار زیادی افزایش یابد.

علی مصطفوی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: این مسئله نگرانی ها را از افزایش شیوع بیماری کرونا در جامعه افزایش می دهد.
وی با اشاره به بروز برخی تخلفات در روند واکسیناسیون در کشور و استان، اضافه کرد: با توجه به آغاز واکسیناسیون همگانی در استان، ضروری است بر روند واکسیناسیون کرونا در استان نظارت های لازم صورت گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با ترکیه در مسیر خروج غیر مجاز اتباع کشورهای مختلف از جمله افغانستان و پاکستان قرار دارد، اظهار کرد: یکی از علل افزایش شیوع ویروس کرونا در استان حضور غیر مجاز اتباع خارجی است که قصد دارند از شهرهای شمالی استان به کشور ترکیه بروند.
مصطفوی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون، پنج هزار نفر از اتباع بیگانه که قصد داشتند از مرزهای استان به صورت غیر مجاز خروج کنند، دستگیر شدند.
وی گفت: از تمامی مردم و مسئولان درخواست داریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری از اجتماعی در قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: از رسانه های استان نیز درخواست داریم در زمینه نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و راه‌های مقابله با شیوع بیماری کرونا در استان و رفع ابهامات لازم در خصوص روند واکسیناسیون اطلاع رسانی کنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today