صدا و سیما/ آمار تصادف در ۹ شهرستان کارون، مسجد سلیمان، اندیمشک، بهبهان، دزفول، شوش، شوشتر، هفتکل و اهواز در سال ۹۹ در مقایسه با سال ۹۸ افزایش داشته است.

سرهنگ منصور جمشیدی، رئیس پلیس راهور خوزستان در نشست شورای راهبری کاهش تصادفات استان اظهار کرد: آمار تصادفات در سال ۹۹ در ۱۱ شهرستان خوزستان کاهشی بود، اما آمار تصادفات جرحی در شهرستان‌های کارون، مسجد سلیمان، اندیمشک، بهبهان، دزفول، اندیکا، باغملک، دشت آزادگان، شوش، شوشتر، هفتکل و اهواز افزایش بوده است.
سرهنگ جمشیدی با اشاره به اینکه برای کاهش و کنترل تصادفات در استان باید سرعت رانندگی را کنترل کرد و کاهش داد افزود: ۱۶۴ نقطه حادثه خیز در شهر‌های مختلف خوزستان که بیشترین میزان تصادفات در این نقاط رخ می‌دهد شناسایی شده است.
وی گفت: همچنین ۱۲۰ نقطه در مسیر‌های برون شهری خوزستان به عنوان نقاط حادثه خیز شناسایی شده است.
سرهنگ جمشیدی با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلاتی که در جاده‌های خوزستان وجود دارد نبود استراحتگاهی برای رانندگان کامیون است، افزود: در ورودی های شهرهای مختلف خوزستان زمین خالی زیادی هست که مسوولان مربوطه می‌توانند این مکان‌ها را برای توقفگاه و استراحتگاه رانندگان کامیون آماده کنند، این کار می‌تواند در کاهش تصادفات بسیار اثر گذار باشد.
پلیس راهور خوزستان ادامه داد: پژوهش‌های زیادی توسط پلیس راهور برای کاهش تصادفات در خوزستان انجام گرفت، اما متاسفانه هیچکدام از برنامه‌ها از سوی دستگاه‌های مربوطه برای بهبود شرایط و کنترل تصادفات انجام نگرفت.

 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today