ایرنا/ استاندار خوزستان با اشاره به پخش یک کلیپ دروغ در فضای مجازی مبنی بر رها کردن قاسم آهنین جان شاعر معروف خوزستانی به دلیل فقر مالی این خبر را کاملا بی پایه و اساس دانست.

قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار خوزستان در این باره اظهار کرد: زنده یاد آهنین جان، از شاعران، هنرمندان و صاحبان فکر استان خوزستان به شمار می‌رفت که پس از طی کردن یک دوره بیماری سخت روز گذشته در بیمارستان دار فانی را وداع گفت.
وی ادامه داد: حدود یک ماه پیش نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در خصوص وضعیت بیماری این شاعر گرانقدر در تماسی تلفنی خواستار رسیدگی جدی شد.
وی گفت: بلافاصله گروهی را به منزل وی فرستادم و دستور دادم در بیمارستان امام خمینی(ره) بستری شود که این اتفاق افتاد و در طول مدت بستری نیز رسیدگی خوبی به وی شد.
استاندار خوزستان گفت: پس از بستری و زمانی که حال او بهتر شد خودش اصرار داشت به خانه برگردد که او در مسیر ترخیص از بیمارستان جهت خرید از ماشین پیاده می‌شود که در همان لحظه افرادی از وی کلیپ و عکس تهیه می‌کنند و اعلام می‌کنند او یک بیمار سرگردان است در حالی که به هیچ وجه اینگونه نبود.
وی با تاکید بر اینکه کلیپ منتشر شده متعلق به چند روز پیش است ادامه داد: پس از اینکه او به خانه اش رفت متوجه شدیم امکان نگهداری او در خانه نیست لذا مجددا به بیمارستان منتقل شد و به خوبی و با احترام‌ از او مراقبت شد و تحت درمان قرار گرفت.
سلیمانی تاکید کرد: متاسفانه شاعر گرانقدر استان روز گذشته در بیمارستان فوت شد و بنا است فردا با حضور تعدادی از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری خوزستان و هنرمندان و با رعایت پروتکل بهداشتی در قطعه هنرمندان خاکسپاری شود.
امروز کلیپی در شبکه های معاند و برخی کانالها و گروههای اجتماعی داخلی منتشر شد که آهنجان با لباس بیمارستان در کنار خیابانی نشسته است و این رسانه ها بدون هیچگونه سندی تلاش می‌کنند به مخاطب القا کنند که وی توسط کارکنان بیمارستان در کنار خیابان رها شده است.

  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today