ایرنا/ سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۸۷ نفر در ساوه و زرندیه به کرونا مبتلا شدند، گفت: مجموع مبتلایان از آغاز شیوع ویروس تاکنون به ۱۸ هزار و ۷۴۵ نفر رسید.

محمود کریمی، سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه در این خصوص توضیح داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ نفر از طریق تست پی سی آر و ۱۲ مبتلای دیگر با ازمایش سریع  شناسایی شدند.
به گفته او، ۲۵ نفر از مبتلایان که وضعیت جسمانی وخیمی داشتند، در بیمارستان‌های ساوه و زرندیه بستری شدند.
وی افزود: در مدت یاد شده همچنین ۲ فرد مبتلا به کرونا در ساوه جان خود را از دست دادند تا شمار کل جانباختگان دوره شیوع این ویروس در ساوه و زرندیه به ۳۹۴ نفر افزایش یابد.
به گفته سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه در حال حاضر ۱۴۸ نفر در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد ۲۵ نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند.
کریمی عنوان کرد: اگرچه شهرستان‌های ساوه و زرندیه در وضعیت نارنجی قرار دارند اما همچنان از شهروندان درخواست داریم توجه به نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را مدنظر قرار دهند.
وی با اشاره به روند واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، گفت: هفته جاری واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال به اتمام می‌رسد و هفته آینده افراد ۷۵ تا ۸۰ سال واکسینه خواهند شد.

 
 
  
  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar