فارس/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با اشاره به هشدار و اخطارهای صادره هواشناسی در خصوص استمرار بارش‌ها تا فردا عصر در خراسان رضوی گفت: با توجه به افزایش بارندگی‌ها و احتمال جاری شدن سیل از مردم درخواست می‌کنیم از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

محسن نجات، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارندگی و جاری شدن سیل طی چند روز گذشته در بسیاری از شهرستان های خراسان رضوی، اظهار کرد: بارندگی های سیل آسا در گناباد، کاخک، تربت حیدریه، کاشمر، مشهد و برخی دیگر از شهرستان ها موجب بروز خسارت هایی به بخش کشاورزی و برخی منازل روستایی شده است.
وی با تأکید براینکه جاری شدن سیلاب باعث تخریب پایه پل در محور ارتباطی بایگ به تربت حیدریه و نیز مسدود شدن جاده گناباد به کاخک نیز شده است، بیان کرد: با توجه به استمرار سامانه بارشی تا عصر فردا، جلسه جمع‌بندی و اعلام خسارت‌های احتمالی در تمامی بخش‌ها روز شنبه برگزار می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه شرایط آماده باش و اخطار تا عصر فردا در مناطق مختلف استان ادامه دارد، ابراز کرد: از مردم درخواست داریم با توجه به هشدارهای هواشناسی امروز و فردا از حضور در تفرجگاه‌ها، مناطق کوهستانی و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.
نجات اذعان کرد: بارندگی‌های سیل آسای بهاری در برخی مناطق در همان لحظات اولیه بارش باعث جاری شدن سیل می‌شود، که اگر مردم رعایت نکنند و نسبت به هشدارها بی‌توجه باشند، خسارت جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar