فارس/ مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با بیان اینکه روند شیوع کرونا در استان بعد از هفته‌های متوالی که افزایشی بود، اکنون متوقف و مقداری کاهشی شده است، گفت: کاهش شیوع به معنی عادی‌انگاری نیست.

ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان اظهار کرد: روند شیوع کروناویروس در استان سمنان بعد از هفته‌های متوالی که افزایشی بود، اکنون متوقف و مقداری کاهشی شده است.
وی افزود: کاهش شیوع کروناویروس مردم در استان سمنان به معنی عادی‌انگاری نیست و باید بازرسی و نظارت‌ها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باقدرت در جامعه ادامه یابد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان ادامه داد: فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی نظارت‌ها را تقویت کنند و ادامه مسیر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باقدرت ادامه یابد.
کارخایی بیان کرد: جلوگیری و ارائه ندادن خدمات به افراد مبتلا به کروناویروس در ادارات و دیگر نهادهای خدمات‌رسان باقدرت ادامه یابد و افراد مبتلا به کرونا حداقل دو هفته دوران نقاهت خود را در قرنطینه سپری کنند.
وی با بیان اینکه حضور و جابه‌جایی افراد مبتلا به کرونا در مراکز پرتردد یکی از عوامل اصلی و افزایش شیوع این بیماری است، اضافه کرد: طرح کنترل هوشمند افراد مبتلا به کرونا با جدیت در دست اجرا است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان ادامه داد: بر اساس آمار ستاد ملی مدیریت مقابله با کروناویروس، بیماران زیادی نقض قرنطینه می‌کنند و باعث افزایش شیوع کروناویروس در جامعه شدند و سامانه ماسک در ارائه ندادن خدمات به افراد مبتلا به کرونا تأثیرگذار است.
کارخایی خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به کرونا در روند شیوع کروناویروس در جامعه مسؤول هستند و نباید تا پایان دوران نقاهت در اماکن عمومی حضور یابند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today