فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر 522 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 171 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 522 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، خاطرنشان کرد: 248 کرونایی در سنندج، 66 نفر در سقز، 26 نفر در مریوان، 56 نفر در قروه، 31 نفر در بیجار، 29 نفر در کامیاران، 16 نفر در دیواندره، 44 نفر در بانه و 6 بیمار کرونایی در حال حاضر در دهگلان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: وضعیت 80 بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ 2 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: از زمان شیوع کرونا ویروس تا کنون یک‌هزار و 260 نفر در استان براثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.
وی با بیان اینکه شهرستان سنندج با 501 نفر فوتی بیشترین آمار را در این زمینه به خود اختصاص داده است، افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون متاسفانه 231 نفر در سقز، 96 نفر در قروه، 74 نفر در کامیاران، 96 نفر در بانه، 73 نفر در دیواندره، 57 نفر در بیجار، 110 نفر در مریوان، 19نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online