ایرنا/ فرماندار کلاله گفت: به سبب کم‌توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ازسوی گروه‌های مختلف مردم و روند صعودی آمار مبتلایان، رنگ شیوع کرونا دراین شهرستان برای نخستین بار در سال جاری قرمز و مطابق آن محدودیت‌های مرتبط با این مناطق از امروز پنجشنبه آغاز و تشدید شد.

محمد ابراهیمی تودرواری فرماندار کلاله اظهار کرد: بی‌توجهی به شیوه‌نامه بهداشتی مورد نظر ستاد کرونا مانند استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باعث افزایش روند شیوع کرونا در شهرستان کلاله شده است.
وی افزود: هم اکنون ۳۵ بیمار کرونایی در بیمارستان رسول اکرم(ص) کلاله بستری هستند که ۱۵ نفر آنان به دلیل وخیم بودن وضعیت جسمانی در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.
فرماندار کلاله ادامه داد: روند صعودی آمار بستری شدگان کرونایی و افراد در حال گذران دوران نقاهت در منزل، از شامگاه ۱۳ اردیبهشت باعث تغییر رنگ این شهرستان از نارنجی به قرمز شد.
ابراهیمی تودرواری با بیان اینکه ادامه کم‌توجهی مردم به توصیه‌های بهداشتی، وضعیت نگران کننده‌ای را برای کلاله رقم خواهد زد، اضافه کرد: بازدیدهای میدانی حاکی از رعایت نکردن شیوه‌نامه بهداشتی توسط ۲۵ درصد از مردم این شهرستان دارد.
وی افزود: از امروز ۱۶ اردیبهشت فعالیت گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار بجز کسب و کارهای ضروری و مرتبط با سلامت و تامین مایحتاج عمومی مردم تعطیل و ورود و خروج خودروهای بومی و غیربومی به کلاله ممنوع است.
فرماندار کلاله اظهارداشت: تردد خودروهای غیربومی که کد ملی مالک آن متعلق به این شهرستان نباشد، توسط دوربین‌های ترافیکی ثبت و اعمال قانون خواهند شد مضاف براینکه فعالیت بازار هفتگی کلاله نیز تا بهبود شرایط ممنوع است.
مطابق اعلام آخرین وضعیت کرونایی گلستان توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هم اکنون شهرهای کردکوی و کلاله در وضعیت قرمز، گرگان، گنبدکاووس، بندرگز، بندرترکمن، علی آباد، رامیان، آزادشهر، مینودشت و گالیکش در وضعیت نارنجی و گمیشان، آق‌قلا و مراوه‌تپه در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
شهرستان کلاله افزون بر ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today