صدا و سیما/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح موزه باستان‌شناسی یاسوج پس از ۱۴ سال از آغاز عملیات آماده بهره‌برداری شده است.

مجید صفایی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: طرح موزه باستان‌شناسی یاسوج پس از ۱۴ سال از آغاز عملیات آماده بهره‌برداری شده است.
وی افزود: عملیات اجرایی این طرح در سال ۱۳۸۶ آغاز شد، اما به دلیل مشکلات اعتباری اتمام و بهره‌برداری از آن امسال به نتیجه رسیده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این موزه با زیربنای ۲ هزار و ۷۵۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۱۱ هزار مترمربع احداث شده است.
صفایی بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۳ هزار شئ موزه‌ای در سالن این موزه به مساحت ۶۰۰ متر به نمایش گذاشته خواهد شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اضافه کرد: خرید و تکمیل تجهیزات و لوازم اداری موزه در دست اقدام است.
وی ادامه داد: برای تکمیل طرح موزه باستان‌شناسی یاسوج نزدیک به ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد از پایان عملیات مطالعاتی طرح موزه صنعت نفت گچساران خبر داد و گفت: برای اجرای طرح مطالعاتی موزه نفت گچساران سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
صفایی با بیان اینکه طرح موزه نفت گچساران به زودی وارد مرحله عملیات اجرایی می‌شود، افزود: این طرح در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع در مرکز شهر دوگنبدان اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های موزه‌ای در جنوب کشور است، اضافه کرد: موزه نفت گچساران با توجه به سنگینی ابزار‌های قابل نمایش در ۲ بخش فضای بسته و باز در یک طبقه احداث خواهد شد.
صفایی ادامه داد: این طرح می‌تواند در توسعه گردشگری این شهرستان و جذب گردشگران نقش بسزایی ایفا کند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today