تسنیم/ کهگیلویه و بویراحمد با داشتن دو کارخانه سیمان با ظرفیت تولید روزانه هزار تن، اما مردم آن از کمبود و نوسان قیمت ناراضی هستند.

کارخانه سیمان یاسوج با ظرفیت تولید روزانه 700 تن 15سال پیش و کارخانه سمیان مارگون با ظرفیت تولید روزانه 3 هزار و 300 تن راه اندازی شده‌اند ولی این روزها با وجود تولید 4 هزار تن سیمان شاهد کمبود آن در بازار کهگیلویه و بویراحمد هستیم.
بررسی‌های نشان می‌دهد نیاز روزانه کهگیلویه و بویراحمد به سیمان 3 هزار تن بوده در حالی که 4 هزار تن سیمان تولید در استان داریم ولی سهمیه اختصاص یافته به بازار بومی کمتر از 500 تن بوده و مابقی به دیگر استان‌ها و کشورها صادر می‌شود.
سیمان مارگون به عنوان یکی از محصولات مهم صادراتی استان شناخته می‌شود، و روزانه هزاران تن سیمان از درب این کارخانه برای فروش در بازارهای داخلی و خارجی بارگیری می‌شود.
این روزها بازار سیمان در استان کهگیلویه و بویراحمد دچار کمبود، مشکل، نارضایتی مردم و نوسانات قیمت شده است و به عنوان یک چالش برای مسئولان و متولیان امر بازار و همچنین مشکلی برای مردم تبدیل شده است زیرا با وقوع زلزله 5.6 ریشتری 29 بهمن شهرستان دنا و تخریب 5 هزار واحد مسکن از صفر تا 100 درصد نیاز به سیمان بیشتر از گذشته شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: با هدف بهبود وضعیت موجود بازار سیمان با تصمیم مسئولان خروج این کالا از استان ممنوع شده و در صورت خلاف این مهم قاطعانه برخورد می‌کنیم.
حشمت الله صمیمی‌دوست با تاکید بر اینکه با افراد متخلف برخورد می‌کنیم، افزود: طبق بررسی کارشناسان کیفیت سیمان در استان هیچ مشکلی ندارد و اگر مشکلی در توزیع و کمبود باشد امیدوارم رفع شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today