تسنیم/ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی ۶۷۷ هزار نفر سهام عدالت دریافت کردند که ۸۴ درصد جمعیت استان هستند.

عیسی جعفری گیو، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی اظهار داشت: در خراسان جنوبی 677 هزار نفر سهام عدالت دریافت کردند که بر اساس سرشماری سال 95، 84 درصد جمعیت استان هستند.
وی به سود سهام عدالت متوفیان اشاره کرد و افزود: سهام عدالت برای افراد فوت شده به وارث قانونی منتقل می‌شود و در این راستا سامانه ای تعریف شده است اما هنوز امکان ثبت نام وجود ندارد و در صورت امکان ثبت نام اطلاع رسانی می شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه در بحث سود سهام عدالت، سود سال 95,96 و 97 طی سه مرحله واریز شد بیان کرد: 50 درصد از سود سال 98 نیز در اسفندماه به حساب سهامداران واریز شد و  50 درصد باقی مانده دیگر نیز واریز خواهد شد.
جعفری با بیان اینکه در نهم اردیبهشت ماه 99 مقام معظم رهبری براساس نامه ای دستور آزادسازی سهام عدالت را صادر کردند تصریح کرد: در این راستا به مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی تکلیف شد که آزادسازی سهام عدالت انجام شود که در این راستا طی سه تا چهار ماه موفق به ایجاد زیرساخت‌ها شدیم و کار را پیش بردیم.
وی خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ مقام معظم رهبری سایتی طراحی و در آن اطلاعاتی قرار داده شد و از سهام داران خواسته شد به این سایت مراجعه و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کنند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی یادآور شد: در این راستا در کل کشور 30 میلیون نفر روش غیر مستقیم و 19 میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کردند.
جعفری گیو با بیان اینکه در روش مستقیم 30 درصد امکان خرید و فروش به وجود آمده است و درصدی از مردم سهام خود را به فروش رساندند اظهار داشت: در این راستا افرادی که یک میلیون تومان سرمایه داشته و تحت پوشش نهادهای حمایتی بودند 232 هزار و 33 سهم داشته اند.
وی افزود: در خراسان‌جنوبی از 677 هزار نفری که سهام عدالت دریافت می‌کنند 462 هزار و 846 نفر معادل بیش از 70 درصد این جمعیت روش غیر مستقیم و مابقی روش مستقیم را انتخاب کردند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در روش غیر مستقیم، سهام‌دار شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت شرکت‌های استانی هستند گفت: سرمایه اولیه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت 6 هزار و 100 میلیارد تومان برآورد شده است.
جعفری یادآور شد: همچنین نماد "وسخراج" به عنوان نماد شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی در بورس است که امکان معامله توسط این نماد در مردادماه سال گذشته انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: تمامی افرادی که در خراسان‌جنوبی روش غیر مستقیم را انتخاب کردند به عنوان سرمایه گذار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان محسوب می شوند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای فعالیت این شرکت در استان باید مجمع عمومی تشکیل شود و طی انتخاباتی اعضای هیئت مدیره این شرکت انتخاب شوند افزود: در این راستا تمامی افرادی که حق شرکت در این انتخابات را داشته باشند باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند.
جعفری با بیان اینکه تاکنون 69 درصد افرادی که در خراسان‌جنوبی روش غیر مستقیم را انتخاب کردند در سامانه سجام ثبت‌نام کردند بیان کرد: انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت خراسان جنوبی در تاریخ 20 اردیبهشت امسال برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 60 نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره ثبت‌نام کردند یادآور شد: مرحله دوم انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان 15 مردادماه برگزار خواهد شد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: در این راستا باید تا این تاریخ پرونده انتخابات مجمع عمومی بسته شود، بنابراین از تمامی افرادی که در خراسان جنوبی روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند درخواست می‌شود برای امکان شرکت در انتخابات در سجام ثبت‌نام کنند تا بتوانند افراد دارای صلاحیت را به عنوان اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان انتخاب کنند که سرمایه آنها افزایش داشته باشد. 
جعفری بیان کرد: بر اساس برآوردهای اولیه‌ای که انجام شده است حدود 380 هزار میلیارد تومان سرمایه 31 شرکت سرمایه ای است که سرمایه شرکت خراسان‌جنوبی بیش از 13 هزار میلیارد تومان است.
محمد بهروزی، معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار داشت: سهام عدالت شامل تمام افرادی که ثبت‌نام کردند می شود و صرف داشتن برگه سهام عدالت به معنای سهام‌دار بودن نیست.
وی با بیان اینکه افرادی که سود سهام عدالت به آنها تعلق نگرفته است افرادی هستند که شماره شبایی که برای ثبت نام وارد کردند اشتباه است گفت: در این راستا لازم است این افراد برای اصلاح شماره شبا به سامانه سهام عدالت مراجعه و شماره شبای خود را اصلاح کنند تا سود سهام به حساب آنها واریز شود.
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به آزادسازی مستقیم و غیر مستقیم گفت: در بحث آزاد سازی مستقیم فرد خود مالکیت و مدیریت سهام را بر عهده می گیرد، اما در آزادسازی غیرمستقیم فرد مدیریت را به شرکت‌های سرمایه گذاری واگذار می‌کند.
بهروزی با اشاره به اینکه سود سهام عدالت افرادی که آزادسازی مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند نیز به شماره شبای اعلام شده واریز می‌شود بیان کرد: همچنین افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند می‌توانند سهام شرکت استان را خریداری کرده و هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم را داشته باشند.
وی افزود: افرادی که در خراسان‌جنوبی روش غیر مستقیم را انتخاب کردند سود سهام و سرمایه گذاری پس از انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری استان به حساب افراد واریز می‌شود. 

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today